od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
 
 • Zobrazení zpráv v celém archivu diskuze, které obsahují slovo ryma.
 • Zobrazuji 20 zaznamu.
 • 2.3.2004 15:21MMMoni
  Tak halo ... nespete :) mam problem ... uz jsem psala i na okounovi ... ale optam se i tu, treba budete vedet ... cipovi a bublince obcas neco vyteka z cumacku a usycha jim to tam ... nekdy vic, nekdy min ... nekdy maj cumacek dokonale cisty ... nevite cim to muze byt? nejaka ryma? docela me to znepokojuje, ale nevim zda to neni normalni ... poradite??
  2.3.2004 20:55shadowmaster
  MMMoni: Psal jsem už na okounovi. První co mne napdalo je, jestli to není obdoba naší, tedy člověčí rýmy. Prostě se jim čistí nozdry. Je to jen úvaha, ale domnívám se, že by mohla býti správná. Viděl jsem to i u psounků ve zverimexu a po chvilce, tedy následující den to již neměli. Takže si myslím, že rýma by to mohla být. Asi se jim takto čistí nosánek. Ale pokud chceš mít jistotu, tak to můžeš prokonzultovat s veterinářem. Hezký večer ....
  - - - - -
  Tanisek: Bylo by vážně dobré, pokud by jsi mohla říci, jaké krmivo NE!!! Hlavně také jestli víš, jaké to bylo to otrávené semínko, které to způsobilo, aby jsme si nmohli dát pozor na jeho obsažení v dalších krmivech. Protože je mnoho různých výrobců.
  27.4.2006 12:44Dana
  Tedítko, pasterela je bakterie, která způsobuje buď průjem nebo napadá horní cesty dýchací.Barunka měla koncem února z ničeho nic jednou průjem a za čtyři dny jí začala rýma s pěkně ucpaným nosíkem.Hned jsme jeli na veterinu a dostala antibiotika.Jednou bylo zlepšení a pak se zhoršilo dýchání, nikdo nevěděl co s ní a pak pan doktor Král doporučil gentamicinové kapky do očí.Kapky zabraly, neustále jsme kapali,nahřivali jí hlavičku soluxem,hadičkami pro mimina jsem jí odsávala nosík.To jsme dělali 5 týdnů,pak už si vůbec nepřidýchávala nosem(totálně ucpaný),dýchala jen pusinkou, takže nešlo najednou dýchat, jíst a pít.Stříkačkou jsem jí dávala jídlo a vodu.Byla podkysličená a začala slábnout.21.3.jsme v noci jeli jí nechat píchnout uspávací injekci a než nás vzali do ordinace, tak mi naposledy vydechla v náručí.Tak to je náš strašně smutný příběh.To vůbec netuším v jakém časovém rozmezí lze tuto vakcínu píchat.Určitě ti poradí MVDr.Král
  19.5.2006 07:43Hagrid
  Děvčata, tak mě napadlo, zkusme sepsat nejčastější příčiny úmrtí psounků v zajetí. Bylo by asi přínosné pro všechny majitele vědet, jaká onemocnění se nejčastěji vyskytla a na co psounek zemřel. Pomůže to ostatním a je to varování, na co si dát pozor a čemu možná věnovat víc pozornosti. Všimla jsem si, že se tu objevuje častěji zánět ledvin, kvasinky v tlamičce, průjem, rýma, možná pasterela.
  - - - - -
  Ještě se přídávám ke Kožótovi, Jindřich je super a pejsci taky. Parádní fotečky Heli.
  30.5.2006 07:31Hagrid
  AhojkyTedítko,jen ve zkratce ,,nedej se" bude to tvoje domácnost. Ona má svoji.
  - - - - -
  Ach jo, ach jo, Holky já jsem strašnej smolař, nikdy se nemůžu radovat moc, protože většinou pak dostanu nějak po hubě. Dnes jsem se ráno zbudila nějaká nascípaná, nosohltan ,zaražená rýma ,průdušky .No, o mě nejde,já mám na krku horší věci, ale teď se strašně třepu strachem jestli to nemůže dostat to moje maličké,, ježiši to už bych neunesla." Včera jsme se celý den mazlili tak mám strach že už včera ve mě něco dřímalo.
  - - - - -
  Včera jsem si objednala u nás v lékárně to uhlí od čárkla,hned jak ho donesu tak ho preventivně malému dám ,že prý to stahuje i bacterie.Co ty na to Jolly?
  19.5.2009 12:02monika
  Nazgul - pevne nervy...
  My mame jeden horni hlodak krivej a jeden vypadl uz asi pred mesicem a novej furt neroste...Driv jsme meli vetsinou do tydne - 14i dnu zuby dorostly, ale ted to je už přes měsíc a furt nic....nevím, jestli to není i věkem...nicméně Ferda má ještě dost jiných zubů, nevypadá, že by mu dlouhodobá absence jednoho dělala vrásky...
  Jinak my furt špatně dýcháme (něco jako rýma), už se to vleče půl roku :(, z rozboru na nic nepřišli, injekce žádné nezabrali, Ferda je veselej, tak už ho asi na veterině trápit nebudeme...
  10.6.2009 23:04Nazgul
  monika: On je rozdíl mezi ulomením a vyražením zubu. To, co se děje mým psounům, je jen odlomení vrchní části zubu a ta brzo doroste. Jestli po dvou měsících zub nedorůstá, je něco v nepořádku - možná si Ferda zub skutečně vyrazil. Jestliže ho to bolí a hubne, tak (můj názor) to není žádná "rýma". Zbytek zubu mu roste tak nešťastně, že mu blokuje dýchací cesty v nose (psouni AFAIK dýchají převážne nosem) a psoun se ti dusí. Na tohle jsou psouni velmi náchylní, docela jsem to studoval, neboť José měl něco podobného (akorát to byla stolička dole, takže mu to nevadilo při dýchání).

  Každopádně to, co popisuješ, je rozhodně důvod k návštěvě veterináře. Nejlépe nějakého "psounaře".
  11.6.2009 10:31monika
  Nazgul...zub a rýma spolu nesouvisí...rýma nás trápí od listopadu
  3.3.2010 12:39monika
  Po pravdě řečeno nevím, jestli špatné zprávy letos skončily...náš Ferda je mazlivé zlatíčko, ale špatný je už dlouho. Dřív byl aspoň žravej. Teď je fakt kostřička a nemá ani moc chuť k jídlu, zkoušíme všechno. K tomu už rok a půl rýma, v noci špatně spí, pořád pochoduje, nebo je vzhůru. Věnujeme se mu naplno, máme ho rádi, ale popravdě řečeno nevěřím, že s námi bude ještě nějak dlouho. Navíc nám do toho rozbagrovali louku, na kterou jsme s ním každý den chodili, takže to teď budeme mít do přírody pro psouny maximálně autem, ale už ne pěšky :( Navíc tam byl zvyklý :( Letos mu bude 7, ale na osmý rok už to nevypadá (i když tohle jsem si myslela už vloni v tuhle dobu a překvapil. Ale je to na bednu :(
  10.1.2011 15:01lucies
  miska...Já klidně přispěju:)

  Jenom by bylo dobrý vzít myšáka hned na veterinu na kontrolu. Nevím, jak je to s ostatníma zvířatama, ale pár lidí, se kterýma jsem mluvila, co si z Vaňkovky koupili králíky, tak s nima skončili na veterině.
  1.1.2012 16:25OL
  všem psouníkum zdraví vnovém roce.a páníčkum trpělivost s nedobrýma psounama.-------------moji to seno neradi,co se dá dělat-ale líbí se jim stromeček,lomcují s ním a mají s něho největší radost,ale mates by měl asi největší radost kdyby ulovil moji nohu-
  4.3.2012 13:41Jindra
  Markéta: v podstatě je to houbového charakteru. dá se to léčit tak, že si koupíš prostředek "betadyne" a naředíš ho 100:1 s vodou, tím pak potíráš postižená místa.
  Mno a nebo to necháš tak - je to jako rýma. Léčená týden, neléčená 7dní.
  Dostanou to z lecčehos - jídlo, seno...
  Normálně je to součástí jejich střevní mikroflóry a tohle je případ kdy se jim to toulá po těle. Není to dobře a je to známka oslabení, ale není to ani moc velkej důvod k panice.
  11.4.2012 14:09Jitka
  mrkněte :o) http://zvirata.bazos.cz/inzerat/15404932/Mladata-sysliku-Osobne-dovezu.php
  - - - - -
  moni emilka asi trochu líná,ale né moc viditelně.spíš jak si hraje s modrýma rukavicema tak je na tom vidět srst a frenky je podivín ten se srstí co ho mám :oDD teď momentálně když si sedne tak mu vidím nožičky ze předu jak má jen černou podestýlku.zatím jsou to je skvrnky a jinak hlavu už má dospělácky osrstěnou a zbytek takový děcko pubertální a dlouhé chloupky a hraje barvama světle a klasicky hnědá a bílá a černá :oDD no musím sem hodit foto.
  25.7.2012 09:21Lucies
  OL, v tomhle má anhelli pravdu, že se nepřenáší mezidruhově. Myslím, že zrovna od něj jsem se to dozvěděla a pak mi díky tomu docvaklo, proč moje psounky tenkrát kokcidie měly a syslíci je neměli, když ty giardie měli všichni. Možná proto se mi tenkrát podařilo zlikvidovat ty kokcidie napoprvé - protože jsem v té době léčila i ty giardie, takže ty kokcidie už mohly být nějaké oslabené tou druhou léčbou.

  Mišel, já nevím proč, jsem si myslela, že máš mrně :) Tak to je fajn, že se snesou:) Ale to je spíš jen vyjímečný případ, že psouni tolerují zvířata, nad kterýma mají převahu. I tak je měj na očích, když jsou spolu :) Mně třeba běhaly psounky s králíkem zároveň po bytě, králík za něma dolízal, ale holky o něho nestály, i když na něho neútočily :)

  Markéto, mně to bylo hned jasný :D Nás neoblafneš :D

  Moni, guma z pračky? To tady dlouho nebylo :D
  30.7.2013 12:27monika
  Johne, u nás bylo myšákům taky horko, spíš se tak mazlili a povalovali.
  OSkar furt rozplácával to tlustý břicho na dlažbu a chladil se.
  Občas jsme jim mokrýma rukama namočili nožičky, ručičky i kožíšky a nevypadali, že jim to vadí :-)
  16.12.2013 06:25monika
  Pesik, to je opravdu rok :-( přeji poklidné Vánoce, ať vás to brzy přebolí....

  Jardo, dýchací problémy psounů jsou časté. Ale opravdu jsem ještě neslyšela o psounovi, u kterého by byla příčinou rýma. Většinou bývá problém daleko závažnější.
  Mě veterinář říkal, že psoun nemusí na zuby ani spadnout, ale že si myslí, že stačí, aby psoun okusoval mříže klece a že odontoma spustí problémy taky. Řešili jsme to v souvislosti s našemi psouny. Náš první psoun měl odontomu a dýchal břichem a otevřenou tlamičkou. Náš druhý ji má taky, zatím dýchá dobře, ale projevilo se to opakovaným bezdůvodným vypadáváním horních zubů.
  Lucies kvůli odontomě o psounku přišla minulý týden a taky to u nich začlo dýchacími problémy. Mrkni do příspěvků od Lucies od září loňského roku do teď.
  Držím vám palce, ať se moje obavy nepotvrdí.

  Markét - náš Oskar je teď taky hubenější, než obvykle, ale Boženka taky, myslím, že to je lepší stravou, jsou jenom na seně a pár zelených granulí z vojtěšky. Kožíšky mají pěkné a jinak bych řekla, že prosperují. Vy jste ale stravu Balískovi asi neměnili, viď?
  Určitě uháněj, když psouni nejí, většinou už bývá pozdě. Ale naši psouni v zimě občas taky míň jí a radši odpočívají. A většinou mi hodně zhubnou mezi lednem a březnem. A to tak, že se každý rok bojím, jestli jim něco není. Snad to bude OK a snad Ballísek jen čeká jaro o trochu dřív....
  17.12.2013 14:14Jarda
  Tak jsem byl vcera u pani vet.Chylikove,...ve čtvrtek pan vet.Kral poslech Alfinku a pry čisté plíce a vcera jsem jsem dozvěděl,ze ma zápal plic???uprimne jsem vydeseny,nechápu...ve čtvrtek pry jen rýma,čisté plíce,atb. a za tri dny toto?....dostala hned další atb.,a vitaminy...,porad ma pricpany nos,..pokud jsem doma,utiram ji ho,pak striknu vincentku a pak kapku nasivin...,ale ji nějak mene,...asi jak dýchá vice pusinkou,je opatrnější,...dvakrát za den ma dostat do tlamicky atb,rano jsem ji poprvé dal a moc ji to nejelo,..vzala si asi i kvůli tomu ledový salát a zacala bastit,pomalu a trosku se zakuckala,ale snedla trosku...,jen nevím,za bude jist..dal?z misky toho moc nesnedla,ale kupodivu ani kluk/Elinek to nejí,..a to je vysavač???...seno maji,mozna ji seno,to nevím?...vážila vcera 1100g,...kluk ma tak 1500g,...ale přijde mi zatim stejna,mozna lehce pohubla,nevíte...co ji dat do pusinky,aby trosku jedla?...kdyby sama nechtěla?
  - - - - -
  Parkrat uz dychala Alfinka nosem,..jen par vteřin....a je to znat,...jak se ji uleví,...ze nemusí otvírat pusinku,....ale pak se různé pohne s Elinkem v domku/neustale lezi z ni...a zase se ji hne cumacek a ty /nudle/ji pricpou nos,...achjooo a na novo,...koupil jsem jednu odsavacku v lékárně,lekarnice říkala obyčejná-z jednoho konce natahnete vzduch Vy/druhy prilozite nemocnému.....,no!!!pekna blbost za 30kc,...jdu koupit balonkovou,..nebo na baterie,..?..neco,co ma tah trosku...,nevím,co přiložit k nosu,aby se ty nosní dírky konečně vice rozev.?co psi sádlo?...nebo ji dat cichnout k čínské masti?
  28.12.2013 22:16Iva
  Ahoj Všichni, jako nováček Vám přeji lepší Nový rok , než byl tento a hodně zdraví i vašim mazlíčkům, Jsem okr Chrudim, Mam psounici Viki v říjnu jí byl rok.A taky se u nás střídají po dobu 18 let samá morčata. Teď po dlouhé době máme 2 najednou a je to k zbláznění, co nadělají hluku.Viki si jich moc nevšímá jen je jde pozdravit zda jsou v kleci a dost. Viki je docela hodná a mírná i když, zatím nemám žádné starosti s nemocemi jako někteří. Přeji Jardovi aby ta rýma dopadla dobře, je to nepříjemné i pro nás. Držte se .
  16.10.2014 07:47Bubo
  Hm, hm, Čenda většinou slintá nejvíc blahem, dost si zvykl skočit na klec za všechny tlapy, roztažený jak netopýr, přes klec mu pak musím drbat zadek, když to neudělám, ten se může zbláznit a jak ho drbu, tak mele těma svýma zoubkama a blahem slintá až si poslintá celé bříško a do toho ten jeho věčně počůraný zadek, ale on chudák za to čůrání nemůže, když má ty zakrnělé a nemocné ledviny. Takže pak vypadá, jak po urputném boji s nějvětší příšerou v okolí. Ale škoda, že si nikdo z Vás nevšiml,jestli se při říji spouští psounům voda z nosu...no asi až půjdem zase k vet., tak se zkusím zeptat, jestli to může být přiznak nějaký nemoci, rýma to podle mě není,ale jistá jestli to je normální, to taky říct nemůžu
  19.3.2017 14:22Lucies
  Ahoj Milo, příčinou rýmy u hlodavců může být víc důvodů, ale rozhodně bych to konzultovala s odborníkem na psouny/sysly (MVDr. Pokorný už nás musí asi proklínat, ale je to asi nejvstřícnější a nejochotnější odborník, kterému není problém se dovolat). S různými medikamenty od vetů bez zkušeností s těmito zvířaty bych byla opatrná. V první řadě mu zajisti v kleci bezprašné prostředí, do nosu mu zkus kapat Nasivin pro kojence nebo Vincentku a uvidíš, jestli mu to uleví. Rozhodně to nepodceňuj, pravděpodobně to nebude jen tak nějaká obyčejná rýma, ty strupy taky nebudou jen tak. Ještě je možnost, že má něco zapichlého v nose, co mu to dráždí.

  Teď z trochu jiného soudku. Jedna známá, co má psouna, byla u doktora, že ji pokousal. Doktor řekl, že takové rány se nešijí, ale že to musí nahlásit, protože je to pokousání zvířetem a argumenty, že to je zvíře z bytu, ho nezajímaly a striktně požadoval potvrzení od veta o tom, že psoun nemá vzteklinu, jinak že ji nahlásí. Hlavně, že tetanovka (která je v tomto případě podle mě důležitější) ho nezajímala. Takže pokud vás někdy pokouše psoun a půjdete si to nechat ošetřit, tak počítejte s tím, že to může dopadnout takto :(