Psoun prériovýAnatomieKrmeníVýchova a ochočeníVhodné výrobky

KlecChov a rozmnožováníZajímavostiNemociVeterinární péče


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Nápověda

Diskuze
Diskuze je určena pro návštěvníky stránek k výměně názorů, zkušeností a informací. K zábavě na společné téma nebo plánování společných akcí. Uživatelé mají svou přezdívku pod kterou mohou vkládat příspěvky. Diskuze není chat, nechávají se tu vzkazy nezávisle na tom, zda tu je zrovna přítomen někdo další. Uživatelé diskuzi navštěvují v různých hodinách, proto když se zde neukáže reakce na váš příspěvek, přijďte se podívat zítra. Pro jednoduchost si všichni návštěvníci tykají a dělí se na hosty a registrované uživatele.
  • Hosté - neregistrovaní uživatelé. Nemají zpřístupněny všechny funkce a akce na webu. Jejich přezdívku může použít příště kdokoli jiný, protože u ní není uvedeno žádné heslo. Vkládání příspěvku probíhá pouze vyplněním přezdívky do horního políčka, napsáním zprávy do textového pole a potvrzením tlačítkem 'Odeslat'. Po odeslání se příspěvek zobrazí, pokud ovšem zadaná přezdívka nepatří nějakému registrovanému uživateli (seznam takových návštěvníků se zobrazí v novém okně při stisknutí tlačítka 'Obsazené přezdívky')
  • Registrovaní uživatelé - Mají zpřístupněno více funkcí webu. Mohou odeslat dalším registrovaným uživatelům zprávu soukromě. Mohou ostatním poskytnout informace o tom odkud jsou a jaká mají zvířata. Není potom nutné se každého neustále ptát na "seznamovací údaje". Přezdívka patří jen jim, nikdo nemůže napsat příspěvek pod stejnou přezdívkou - je chráněna heslem. Registrace je dobrovolná a je zdarma. Vkládání příspěvku je různé podle toho, zda je uživatel přihlášen nebo odhlášen. Pokud se zobrazuje kolonka pro vložení hesla, při vkládání příspěvku je nutné toto heslo vyplnit. S odesláním se zároveň provede přihlášení a při správné konfiguraci prohlížeče nebude nutné heslo opět vypisovat, dokud se uživatel neodhlásí nebo se nebude připojovat z jiného počítače.

    odkaz na registraci

Registrovaní uživatelé po vypsání přezdívky a hesla mohou stisknout enter nebo tlačítko 'Odeslat', aniž by byla napsaná nějaká zpráva a provede se pouze přihlášení. Na místě, kde se hostům zobrazuje link 'registrace' pak uvidí odkaz pro nastavení svých údajů a další možnosti. (Podrobnější nápověda se registrovaným uživatelům zobrazí na této stránce po jejich příhlášení)

Žádáme všechny uživatele, aby do diskuze přispívali kulturně a slušně, tak aby mohla plnit cíle ke kterým je určena. Nevytahujte se, prosíme, nad méně zkušené chovatele, ale vřele je v diskuzi přivítejte. Nově příchozím doporučujeme pročíst příspěvky alespoň za poslední 2 dny, aby se zorientovali. Je vhodné před příspěvek uvést pro koho konkrétního je adresován.

Všichni uživatelé mohou ve svých příspěvcích používat html příkazy pro zvýraznění textu. Jsou povolené značky <b> a <i>, které se zapisují takto: normální text <B>tučná část textu</B> a zase normální s <I>kurzívou</I>. Pamatujte však na to, že začáteční a koncová značka ve tvaru znaménka "větší a menší" musí být vždy na svém místě. Pokud některá z nich chybí nebo přebývá, tak se ignorují značky v celém příspěvku. Není vhodné psát celý nebo většinu příspěvku tučně, vzniká tím chaos.

Pokud uživatel napíše do diskuze svojí emailovou adresu ve správném formátu, automaticky se z ní stane aktivní klikací odkaz. To samé platí pro adresy na www stránky, pokud začínají správně znaky http://. Před a za adresou je rozumné udělat mezeru aby bylo zřejmé kde adresa končí aby se nezaktivnil text který k ní už nepatří.

Důležité příspěvky - Jestliže je někdo 14 dní na dovolené a vypadne z dění, může si po návratu díky funkci "zobrazit jen důležité příspěvky" rychle udělat obrázek o tom, co zásadního se dělo, a může hned navázat v rozhovoru. Vyhne se tím různým fopa, jako že se bude ptát jak se má zvířátko, které už umřelo. Nebo chovatelé časově vytížení, kteří nemohou každý den číst celou diskuzi, mohou využít čtení jen důležitých příspěvků a v diskuzi reagovat jen na ně.

Soukromé zprávy


Soukromé zprávy slouží k tomu, abyste se s někým mohli domluvit, zeptat se na něco, nebo si prostě nechat vzkaz takového typu, který nepatří do diskuze, a jiné uživatele by pravděpodobně nezajímal, nebo přímo obtěžoval. Pro souvislejší rozhovor budete mít výhodnější použít chat a funkci šeptání.

Výhoda soukromých zpráv je v tom, že zanecháte jinému registrovanému uživateli příspěvek, a jakmile přijde na diskuzi, uvidí červenou blikající obálku s upozorněním na novou zprávu. Pokud si zprávy zobrazí, zaznamená se datum přečtení, a vy zase uvidíte, kdy si Vaši zprávu vyzvedl.

V seznamu zpráv jsou vidět obě přezdívky ve formátu "odesílatel » příjemce". Na přezdívky jiných uživatelů mužete rovnou kliknout a psát jim zprávu - to platí i v diskuzi. Nejen, že se u registrovaných zobrazí bublina s informacemi, ale rovnou lze prokliknout na psaní zprávy.

Soukromé zprávy nesmí být zneužívány k hromadnému rozesílání jakýchkoliv nevyžádaných nabídek nebo žádostí. Toto jednání je považováno za hrubé porušení pravidel a uživatelům, kteří tak jednají bude zrušena registrace. Oběti takového obtěžování mají možnost oznámit spammera na email spam@kralici.cz

Archiv


Archiv slouží pro starší příspěvky, které se již nezobrazují v diskuzi. Tzn. jsou starší než 360 dní. Mnohá témata a dotazy se v historii diskuze již řešily, takže pokud máte nějaký dotaz, zkuste si nejdříve najít jaké starší příspěvky se k němu vyjadřují a zda nenajdete odpověď. V archivu je možno vyhledávat několika způsoby:
  • Příspěvky od jednoho člověka (buď výběr ze seznamu registrovaných uživatelů a uživatelů aktivních za poslední rok nebo můžete napsat jméno do okénka vedle). Také lze vybrat jméno ze seznamu a do kolonky napsat jméno někoho jiného a budou zobrazeny záznamy od těchto 2 lidí.
  • Možno vyhledávat pouze v důležitých příspěvcích, pouze ve www odkazech, pouze v obrázcích
  • Možno hledat za poslední měsíc, půlrok, rok, nebo mezi všemi příspěvky.

Pokud jsou zadaná kritéria příliš obecná, nemusí být zobrazeny všechny zprávy které dotazu odpovídají, ale pouze ty z poslední doby. Jinak by byla stránka s výsledky nesnesitelně dlouhá a příliš dlouho by se načítala.

Do kolonky "obsahuje slova" se dají napsat hledaná slova nebo fráze. Např. kokcidioza nebo očkování nebo slovní spojení (v uvozovkách) př.: "sraz v kamenici" Je možno hledat zadané slovo jak ve všech příspěvcích za např. poslední měsíc, tak jen v příspěvcích od vybrané jedné osoby za poslední půlrok. A podobné kombinace, které ulehčí získání požadovaného výsledku.