Psoun prériovýAnatomieKrmeníVýchova a ochočeníVhodné výrobky

KlecChov a rozmnožováníZajímavostiNemociVeterinární péče


Diskuze

Inzerce

Jména

Odkazy

Ostatní

E-mail

Krmení

Psoun by měl mít :

  • denně čerstvou vodu
  • seno a trávu v neomezeném množství
  • hodně lidí krmí granulemi (Versele laga směs pro činčily light), či směskami pro hlodavce. Ale psounům se po tom kazí zuby. Dle veterináře Pokorného psoun nemá jíst žádné obiloviny, ani ovoce (ani sušené), prostě nic, kromě trávy a sena. Prý nemají jist ani slunečnicová ani jiná seminka.
  • v některých zverimexech jsou už pár měsíců k vidění granule pro psouny (zkuste zvěrokruh, pokud nemají, můžou objednat). Jsou vyráběné v USA a vyvinuté tamními veterináři a odborníky na výživu psounů. 

Jako každé zvířátko, ani psoun se nesmí překrmovat! Psouni milují jídlo, ale nekrmte své psouny ničím, s čím by se v přírodě nesetkali (chipsy, oplatky, sušenky, čokoláda, bábovka, klobása, hamburger apd). To, že mu to chutná přeci neznamená, že je to pro něj dobré). Každé takové sousto mu zkracuje život, protože psouní organismus není přizpůsoben stravě pro lidi.

Někteří chovatelé a veterináři doporučují pro podporu trávení podávat psounům občas trošku jogurtu s živou kulturou. 

Uvádí se, že psouni bývají nemocní (tak jako lidi) vlivem překyselení organismu. Většina směsí je kyselotvorná, proto je vhodné zrní dávat jen občas a jen v malých dávkách. Rozhodně ne v neomezeném množsví (i kvůli obezitě).

Rovněž všechno, co je jiné, než tráva, nebo seno, způsobuje, že se psounům kazí zuby. A řešení bývá problém. Mnoho psounů na následky špatné životosprávy (ať už  jde o zkažené zuby) nebo o jiné nemoci, umírá.