od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červen v roce 2004
 • Zobrazuji 24 zaznamu.
 • 1.6.2004 08:31Mrcik
  Je normální ze má plata skvrnitá načervenalý žábry?? Jak se pozna nemoc jmenem vodnatelnost??
  1.6.2004 15:00Thomas
  Mrick-Vodnatelnost je spůsobená špatnýn složením vody(vliv nadměrné alkality).Pro vodnatelnost je typické prohnutí páteře.Nebo Vodnatelnost infekční která je spůsobená infekční genetickou vadou(napadení žloutkového váčku plůdku-nevhodné prostředí a složení vody Tvrdá,Alkalická,Vys. nebo Níz. PH.)Přešlechtěnost nebo napadáním rybích zárodků podporované nevhodnou teplotou,nedostatkem kyslíku,nadměrné množství dusitanů.
  2.6.2004 08:55vai
  Thomas
  Tvá odpověď se týká pouze potěru ryb. U dospělých ryb platí následující (cituji z mých stránek) :

  Infekční vodnatelnost - předpokládá se, že skutečným původcem je virová nákaza, kterou následně doprovází, podporují a komplikují některé bakterie. Může se však také jednat o tzv. nespecifickou infekční vodnatelnost, způsobenou několika druhy bakterií bez primární virové infekce. Mezi charakteristické příznaky patří nápadně nafouklé břicho, zježené šupiny a vystouplé oči. Typické jsou také vodnaté puchýřky mezi šupinami. Nahromadění tekutiny v břišní dutině může nastat i z jiných příčin - porucha funkce ledvin, nevhodné krmení. Nemoc propuká u ryb oslabených nesprávnou výživou, špatnými podmínkami v akváriu, stresovaných podchlazením, transportem apod. Infekce může být trvale přítomna v nádrži bez zjevných příznaků na rybách, ale projeví se až při jakémkoliv oslabení ryb.
  Léčba je velmi problematická a možná pouze u ryb v počátečním stadiu nemoci pomocí některých protibakteriálních léčiv (antibiotika, sulfonamidy). Napadené ryby je nutné ihned izolovat, nádrž vydezinfikovat. U této nemoci bohužel platí, že je vhodnější napadené ryby utratit vzhledem k nákladné a problematické léčbě.
  3.6.2004 14:12Viky
  tak nam chciplo 6 ryb( 3dneska)
  ale jenom samecci neni v tom neco?
  3.6.2004 17:32Mrcik
  Jak se mám starat o ancistruse a o platu skvrnitou??? Zatim sou v pohode ja jen abych neudelal nejakou chybu. A ještě nevý tady někdo jak se jmenuje asi 6cm velká modro-šedá ryba která má prsní ploutve preměněné v takoví hmatací fousky a má na sobě na každé straně dvě černé skvrny (jestli jo tak ještě jak se o ní mam starat) ?? Díky za všecny rady
  4.6.2004 16:57Thomas
  Mrcik-Ancistrus je docela nenáročná rybička potřebuje čistou vodu ale to všechny rybičky trochu osázené dno rostlinkami nějakou tu skrýš.Živý se převážně řasou v akváriu a zbytky krmení.Je dobré přikrmovat tabletami pro ancistruse dostání všeho druhu v akva. obchodech.Teplota vody 23-25 stupňů vzduchovat.Odchov blíže Thomas.sobotka@seznam.cz
  4.6.2004 20:47johny7
  Dobrý den ve spolek, jak dlouho trvá než se z jiker čichavce něco vilíhne, ají už zbudované hnízdo a jikry jsou nakladeny na list, jak dlouho to ještě potrvá a bude se o ty malé někdo z nich starat samec či samička? díky za odpověď
  5.6.2004 13:57Thomas
  johny7-Plůdek se líhne asi po třech dnech při teplotě 28°C.Nevím co máš za druh ale Čichavci mají jikry vždy v bublinkovém hnízdě na hladině.O hnízdo se stará víhradně jenom sameček,samička se i odlovuje by nerozptylovala samce on ji stejně odhání a spůsobuje jí zbytečná zranění.Odchov je nesnadný (krmení velmi jemný živý prach, nejlépe vířníky.)Hodně zdaru.
  5.6.2004 19:54johny7
  Thomas: Díky moc
  7.6.2004 16:01Viky
  tak mame posledni rybu(ceka mlady).ja to tatovi rikal at to tam vycistime
  8.6.2004 22:52hlava
  Dobrý večer všem,
  mám ancistrusy kteří na sobě mají takové nějaké světlé skvrny.
  Ty skvrny jsu většinou od hřbetní ploutve k ocasu a některý
  to má jen na jedné polovině ocasu, jiný zas na celém. Vypadá to
  jakoby je někdo odřel. Je to asi nějaká nemoc a já si s tímnevím rady.
  Mohl by mi někdo poradit co s tím ??, Díky moc
  9.6.2004 08:41Tabi
  hlava
  hmm, my to měli taky, Peťa koukala do chytré knížky a taky nic nenašla :o(. Nakonec skončil ohlodaný bříškem nahoru, těžko říct, jestli si do něj vrubozubci kousli předtím nebo až potom, povory :o(
  9.6.2004 11:05hlava
  Tabi
  no jo ale já v akvárku mám jenom ty ancistruse a nic jinýho.
  Volal jsem do Hornbachu a oni řekli ať tu rybu přivezu.
  Tak to zkusím a uvidíme.
  9.6.2004 13:51Tabi
  hlava
  držím palečky :o)
  9.6.2004 17:37jelyfish
  Hornabach NEEEE!!! zajeď radši jinam
  10.6.2004 21:15Petra
  hlava:
  Ještě to může být jenom vybarvením, někteří krunýřovci se časem přebarvují a dělají se jim světlejší skvrny. Také to může být světlým dnem. Ale pokud se ti to nezdá fyziologické, může to být plíseň a ta je může zabít. Dej vědět co ti řekli.

  jely:
  Já jsem sice v Hornbachu ryby kupovala jen dvakrát, ale nic zlého jsem si nepřinesla. Jednou to byli karásci do rybníčku a podruhé tři nechutně drahé černé mečovky, které se mi ale nádherně množí a to jsem jim ještě ani nedodala chlapa. Asi mají holky nastřádáno.
  10.6.2004 21:27jelyfish
  co dát do vody pokousaný rybce?
  11.6.2004 15:04hlava
  petra
  No v tom Hornbachu mi řekli že to spíš vypadá na mechanické poškození.
  Já jsem si je totiž přivezl od kamaráda který je chtěl vyhodit. Buhužel je nechal v desetilitrovém
  kybliku se vzduchováním 3 dny než jsem si pro ně přijel :-(. Pak mi ještě řekli abych tam
  pro jistotu přidal ESCHA 2000 a hodně vzuchoval a že když se to ještě zhorší, tak že mám
  zase přijet. Zatím to vypadá pořád stejně tak to možná bude jen to odření. Jinak je zkouším
  nafotit tak bych možná sem někam dal ty fotky /tedy jestli se mi povedou protože jsem
  zjistil že vyfotit rybu v akváriu i když má člověk digi. foťák není uplná sranda. Už jsem udělal
  198 fotek ale bohužel žádná nebyla natolik ostrá abych to mohl někomu ukazovat :-(. No
  budu to zkoušet fotit dál a až se to povede tak bych je poslal.
  11.6.2004 22:05Mrcik
  Mám cihlidku popoužčí a tetru krvavou. Nevim jak se rozezná samec od samice (u obu druhů) v případě jak je mám rozmnožovat (taky u obou druhů) ??
  - - - - -
  jelyfish - jabych tam nakapal preventin (takoví ty modry kapky), aby nedostali zánět
  13.6.2004 14:14sestra od Ušatýho
  Máme doma zlaté karasy, už starší ryby, obávám se, že nepříliš dobře živené, tudíž asi v nepříliš dobré kondici. Jedné rybě začaly černat konce ploutví a občas plavala trochu nakřivo. Zkusili jsme ošetřit ploutve hypermanganem, ale nepomohlo to. Mezitím už se jí ploutve začaly třepit, je napadená i hřbetní a břišní, na ocasní je i pár malých bílých chomášků, jako "vláknitá" krupička, dnes už jí rána na ocasní ploutvi i krvácí. Drobné černé skrvnky má i na hlavě a na části boků. Ryba je ale jinam poměrně čilá, přijímá potravu.
  19.6.2004 20:51Kákina
  Ahoj!Máme v akváriu šneky - pravděpodobně měchýřovky ( Pomacea bridgesi ) - nejsme si tím zcela jisti, a dnes se nám z kokonu vylíhla mláďata!Protože jsme ale nikdy mladý neměli, nemáme tušení, jak se o ně starat, čím je krmit atd.! Byli bychom rádi kdyby nám někdo poradil!Díky
  22.6.2004 09:28hlava
  Ahoj,
  brácha mi dal akvárium po křečkovi. Byl v něm 2,5 roku nevíte
  někdo jestli se dá použít pro rybičky ???
  28.6.2004 19:36Petra
  hlava:
  Pokud ho dobře vymyješ a vypláchneš, nemělo by to rybičkám vadit.

  Kákina:
  Bohužel taky netuším, ale pokud se ti tam daří dospělým, tak krm tak jako dosud, a doufej, že to bude stačit. Můžeš zkusit přidat třeba spařený špenát nebo salátový list. Ještě se zkusím zeptat kamarádky.
  - - - - -
  sestra od Ušatýho:
  Zkusila bych toho karáska oddělit, často měnit vodu, hodně vzduchovat a používat minimálně Preventin. Také zkus vyhledat v popisu nemocí, co by to mohlo být a čím tedy dál zkusit léčit, ale pokud i krvácí, tak bych spíš dala nějakou mírnou léčbu, aby jí to v těch otevřených ranách neubližovalo. Uvážila bych také ještě Antimykotin a Antiichtin.
  - - - - -
  hlava:
  Pokud budeš fotit ryby, tak si zaostři na nějaké místo, kde se často vyskytují, a počkej. Pokud fotíš s bleskem, asi už jsi zjistil, že musíš být ke sklu šikmo, aby odraz blesku šel mimo zorné pole objektivu.

  Mrcik:
  U cichlid se pohlaví odlišuje zpravidla jen výraznějším zbarvením samečků (ne vždy) a plnějším bříškem u samiček. Sama s těmito druhy nemám žádné zkušenosti, postupovala bych podle informací v literatuře, časopisech, případně jinde na internetu.
  28.6.2004 21:11Petra
  Kákina:
  Takže kamarádka kromě zeleného krmení radí ještě vaječnou skořápku, já bych zkusila ještě možná sépiovou kost.