od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Únor v roce 2006
 • Zobrazuji 6 zaznamu.
 • 7.2.2006 17:00Maarfi
  Betynko, máš nějaké obrázky těch Shubunek? A jak dopadl ten potěr, podařilo se ti odchovat? Budu moc ráda, když mi napíšeš nějaké rady a postřehy, díky! M. maarfi@seznam.cz
  20.2.2006 16:54Inda
  Dneska som zistila novú vec - naša gubka každých 10-15 min. mení farbu chvosta . Je to normálne ?
  23.2.2006 22:35Anonym
  Ahoj,
  můžete mi říct, jaké podmínky potřebují paví očka k životu? Rozměry akvárka, jestli potřebují vzduchování a foltry nebo stačí jen pravidelně měnit vodu, atd atd. Chtěla bych jen třeba dvě.
  Nika
  27.2.2006 13:03Zz
  doufám že poradím správně: pro paví očka stačí poměrně malá nádrž - 20-30litrů. Pokud budeš mít opravdu jen dvě, tak nemusíš mít ani vzduchování ani filtr - ale rybky se poměrně rychle množí takže tohle si promysli... Vodu čas od času budeš muset z části vyměnit, i kdybys měla fitr. Ohřev vody mít nemusíš, pokud máš doma aspoň 20 stupňů. Do akvárka to každopádně bude chtít nějaké rostlinky, písek, kameny - prostě dekoraci. A chtělo by to osvětlení - kvůli rostlinkám i kvůli tomu, abys na rybky hezky viděla.
  27.2.2006 19:51Anonym
  Zz díky moc. Chci zatím opravdu jen dvě, později (až se mi povede rodiče ukňourat) jim asi pořídím filtr, větší akvárko a nějaké kamarády.. V pokoji mám trvale 25 stupňů, to by mělo stačit.. mohu se ještě zeptat, jak často by bylo třeba vodu měnit (denně, třikrát do týdne?) a jaké rostlinky se hodí?
  - - - - -
  ... Nika :-)
  28.2.2006 13:18Zz
  Nika:
  nevím, jak velkou máš pro ně nádrž, kolik rostlinek...Pokud máš větší akvárium a dost rostlinek, nemusíš se prakticky o akvárium starat (sem tam seškrabat řasu ze skel, vyndat staré listy...) Nějakou dobu po založení akvárka čistit nemusíš - sama poznáš, že je čisťounké, zhruba po měsíci či dvou je dobré 1x týdně nebo 1x14 dnů akvárium odkalit. Tzn. koupit si v akv. potřebách odkalovací zvon a hadici a odtáhnout ze dna špínu a výkaly. doporučuje se tak 1/4 objemu akvária. Pak dolít odstátou stejně teplou vodu.