od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Červenec v roce 2007
 • Zobrazuji 39 zaznamu.
 • 2.7.2007 09:32Marci
  Pája: máš hezké nové album =)
  4.7.2007 18:21petrakofi
  Ahoj jak jsme se domlouvali o tom rakovi tak jaký je ten okres u té Dobré?
  5.7.2007 09:21Romča
  Petra: Okres frýdek-místek
  7.7.2007 14:03Anonym
  Vyčistila jsem celé akvárko.Filtr a štěrk do akvária mám nový a kameny.Doufám že to pomůže
  7.7.2007 14:03petrakofi
  To je ode mě
  7.7.2007 18:08Romča
  petrakofi: Snad jo ale možná tam dát nějaký přípravek ze zverimexu nebo tu sůl jako desinfekci. Máš i nové rostliny? A na co ti rybky umřely?
  7.7.2007 20:23petrakofi
  Romča:Rostliny si teprve musím koupit ale sůl jsem tam dala.Oni umřeli právě na tu krupičku která se léčí tou solí a zvýšením teploty.Tak nevím ryby si půjdu teprve koupit.
  9.7.2007 11:44Romča
  petra: Kup si radši menší počet ryb.
  9.7.2007 13:44Pája
  petrakofi:
  Krupička je bohužel častá. Většinou kupuji ryby,až když vím,že jsou ve zverimexu více jak 14 dnů a vypadají naprosto v pohodě. Pak si dávám pozor,aby v žádném akvárku ,v daném zverimexu, nebyly viditelně nemocné ryby. Bacha,když je voda zbarvena do modra či do zelena,to už něco léčí. Pak dávám rybičky třeba na měsíc do karanténí nádrže a pak teprve do hlavního akvárka. Dobrý je i jako prevence přípravek Multimedikal+sůl. Lepší je mít akvárko aspoň měsíc "zajeté", než do něj koupíš rybky. Z každou novou rybkou,kterou přidáš,bez karantény, do akvárka riskuješ vymření všech stávajících rybek. V malých (a ještě k tomu nových,nezajetých) nádržích a u malých ryb bývá úmrtnost většinou 99% i když léčíš .
  9.7.2007 14:29petrakofi
  Pája:No to jo ale já nemám karanténní nádrž.Hlavně se podívám v tom zverimexu.Na tu vodu a na ty ryby.Kolik si jich mám asi koupit?Mám 60l akvárko.Sůl sem tam dala.Ale zajímavé je ,že ten akvarijní rak zůstal ten nezemřel.Doufám že to pomůže vyčistila sem uplně celé akvárko.Kameny i ten štěrk a rostliny si koupím.Malé 4 rybičky od Zlaté moly mám někde jinde.Ale ještě si koupím.Až si ověřím,že je vše v pořádku.
  - - - - -
  A kolik stojí asi ten multimedikal???
  10.7.2007 08:01Pája
  petrakofi:
  S raky zkušenost nemám,takže nevim jak na ně působí krupička a jestli nemohou být přenašeči...zkus se poptat na
  http://www.rybicky.net . Taky se poptej jak reagují na sůl a léky,abys ho tou prevencí Multimedikalem (cca 40 Kč) nezabila. Např.ancistrus(přísavník) bývá na léky velmi choulostiví. S novýma rybkama klidně počkej 14 dní. Můžeš si je třeba ve zverimexu již teď vyhlídnout a chodit je okukovat jak se chovají, jestli je teda do té doby neprodají... :o))) Zas,ale běžné druhy ryb seženeš bez problému,takže není proč se unáhlovat. Do 60 l akvárka si kup rybky které vyrostou tak těch max.6cm. Můžeš jich mít tak 10 ks. Raději bych volila hejnové rybky. Molla by ještě šla, plata, paví očka, dánie atd.. Otázkou je co se k rakům za ryby vůbec hodí. Můj bratr je má z hejnem pavích oček,jelikož se raci živí jejich miminama . Dospělé neohrožují asi proto,že je nechytnou.
  Taky jsem nemívala karanténí nádrž. To jsem pak raději koupila všechny ryby najednou a buď přežili a už jsem raději žádnou nedokupovala ,jelikož když jsem dokoupila tak mi pak zas vymřelo mi , tu i tam, celé akvárko a to jsem léčila jak divoch.
  10.7.2007 18:22forest
  rybicky nemuzete nechat s raky jelikoz je okusuji a nekdy i sezorou mam s tim zkusenost
  10.7.2007 18:33petrakofi
  forest:To já vím ale dospělé neohrožují.
  - - - - -
  Pája:Vážně neubližují těm dospělím.Akorát třeba kdyby spali.Tak je chytne.Neznáte nějaké levné rostliny?A ten multimedikal se jak podává?Já jsem si chtěla koupit paví oka ale neměli je ani v jednom obchodě(Zverimexu).Tak jsem si koupila Platy a Zlaté molly.Ted mám 4 mladé od zlaté moly křížené s černou molou někde jinde.Tak to by mi nevadilo protože já stejně těhotné samice vyndávám z akvárka.A kolik váš bratr má těch raků a jak jsou asi velcí jak jsou dospělí?Já si je nemohu chodit bydlím na vesnici.A v Krnově mají 3 zverimexi.Tak uvidím chtěla bych si koupit ty ryby na chov a prodávat mladé.Děkuji za pomoc a odpovědi
  11.7.2007 08:29Pája
  petrakofi:
  Na Multimedikalu máš návod. Přesné dávkování si nepamatuji.
  Info od bratra k rakům :
  Raků má 5 ve velikosti zatím cca 5 cm a několik jejich miminek. Jsou schopní sníst rybu,kterou prostě chytnou,klidně 10 cm.... . Takže když je ryby pomalejší,starší, či si nedává bacha... tak to má sečtené. Bratr u nich má hejno pavích oček,jelikož tam jsou na obživu raků . Většinou jim stačí sníst ty mimina a za dospělíma se nehoní,když tedy nemají hlad... Sežerou všechny kytky,takže teď,už tam má jen kameny,kořeny a umělé kytky.
  - - - - -
  petrakofi:
  Ještě k těm kytkám. Když ti je nakonec rak sežere,tak si pořiď rychle rostoucí (jsou i levné) nenáročné např.Vodní mor Elodea nutalii, skoro stejná je douška hustolistá Anacharis densa , pak růžkatec ponořený Ceratophyllum demersum nebo bahnatku bestopečnou Limnophila sessiflora, jávský mech = měchýřovka jávská vesicularia dubyana .Tydle kytky totiž můžeš hodit třeba do velké zavařovací sklenice, koule apod. Kde je nemusíš ani zasazovat a oni porostou ,když budou na světle. Pak vždy jen kousek utrhneš dáš do akvárka a až ho raci sežerou,tak zas zasadíš nový. Zkus se poptat v okolí ,třeba by ti ji někdo dal i zadarmo. Já je např. splachuju do záchoda,jelikož je,už nikdo nechce. Je to plevel.
  11.7.2007 14:09Lukreska
  ahoj, máme doma veliké akvárko a v něm jenom 5 rybek :D včera jsme akvárium čistili a dneska jedeme kupovat nové rybičky. Chtěla bych se vás zeptat, co všechno rybičky potřebují protože si nejsem až tak hodně jista že všechno máme .... potřebovala bych to vědět do 12:00 hodin, to vyjíždíme na nákup do zverimexu ... všem moc děkuji Lukreska (13 let)
  - - - - -
  no tak už radit nemusíte, myslela jsem že sem někdo chodí a poradí mi .. tak nic no :(
  11.7.2007 19:29raevca
  Ahojky, ppotřebovala bych vědět nejlepší kombinaci akvarijních rybiček, které se spolu snesou. Zítra jedu do zverimexu tak tam nechci být za hlupáka.
  Za poskytnutou radu předem děkuji.
  12.7.2007 08:08Pája
  Raevca a Lukreska:
  Na získání všeobecných základních znalostí o akvaristice je nejlepší si přečíst knihu,čí lépe více knih. Kdybych tady měla vypisovat nejlepší kombinace ryb,které závisí na velikosti akvárka,biotopu , znalostí daného akvaristy apod. tak mi to právě dá na celou knihu...
  12.7.2007 10:13Lukreska
  Pája: a na co bych si měla asi kupovat knihu když chci vědět jen to jedno, ostatní vímk takže ... muck
  12.7.2007 15:11Pája
  Lukreska:
  Z Tvého dotazu ,ale nevyplívá,že by ses ptala na jednu konkrétní věc ,ke konkrétnímu akvárku. Ani neuvádíš, velikost akvárka, biotop atd. Asi by ses divila,kdybych Ti začala radit, jak slanou vodu potřebuješ v mořském akváriu,že .... schválně uvádím extrém :o))) Prostě na tak všeobecnou otázku nejde odpovědět ve zkratce.
  - - - - -
  Lukreska a Raevca:
  Chci říci,aby jste byli při kladení otázek konkrétnější= aspoň velikost akvárka,biotop,rybky jaké si představujete atd.
  12.7.2007 16:59Lukreska
  Pája: no jako já jsem si myslela, že je jedno jestli máš 100 litrové akvárium a potřebuješ doněho to a to a do 500-ti litrového něco jiného ..
  12.7.2007 19:45katasek
  Lukreska: No tak snad muzes rict kolikalitrovy akvarko mas ty a jaky rybicky bys asi tak chtela chovat. Pka ti urcite nekdo poradi :)
  12.7.2007 19:53raevca
  Moc se omlouvám, že jsem nebyla konkrétnější. Hlavně co se týče velikosti akvárka. Dneska jsem se na to ptala ve Zverimexu tak mi poradili. Mám doma nový rybičky tak jsem zvědavá jak mi zase dlouho vydrží. Největší strach mám z toho, že jsem za ně dala plno peněz a pak je musim splachovat do záchoda ( myslím ty rybičky). Tak mi držte palce ať to nemusím dělat moc brzo...:o)))
  12.7.2007 20:26Lukreska
  katasek: ale já jsem jen chtěla vědět, jaká výbava by měla být v akvárku a ne jaký rybky ..
  13.7.2007 13:10Pája
  Lukreska:
  Ptala ses,že si nejsi jistá co všechno potřebují ryby ..... A každý biotop potřebuje něco jiného... např.proč by sis kupovala topení k studenovodním rybám .... a k teplomilným zas málo výkonné topení... apod. Dle velikosti akvárka a ryb se odvíjí vše,např. výkonnost filtru. No a pak jsou ryby co sežerou všechny kytky.... pak jsou ryby co mají mít velmi hustě osázenou nádrž kytkama, pak zas ryby,co potřebují kytku jen tu tam... pak zas ryby co potřebují jeskyně atd. ....,ale Ty to,už přece všechno znáš .... na co bys četla ..... potřebuješ přeci jen vědět jednu věc ..... a to je základní vybavení akvárka .....což mě teda nenapadlo,jelikož to by měl mít každý dříve,než nějaké ryby koupí... Takže pro běžné nenáročné sladkovodní rybky ,která asi máš, budeš potřebovat akvárko, vodu, písek,kytky,kameny,kořeny,filtr,topení,kryt na akvárko,světlo, stojan na akvárko, kýble, odkalovač, síťku,stěrku na řasy, krmení .... což určitě máš,takže nechápu na co se ptáš,když všechno víš a nemusíš číst, UF!
  raevca:
  V pohodě. Jen je prostě problém radit,když nevím velikost akvárka a každému se líbí jiné ryby... Takže je nejlepší si vyhlédnout ryby, co se ti líbí a pak se konkrétně zeptat. Mohla bych ti poradit kompinace nějakých ryb a ty by jsi mi pak řekla,že se ti nelíbí,že chceš jiné .... :o)))
  Bohužel krupička bývá u nových ryb dost častá, budu držet palce,abys nemusela splachovat.
  - - - - -
  Lukraska:
  A neber to nějak nepozitivně nebo jako útok. Prostě na všeobecné znalosti,co všechno potřebuješ do akvárka a k akvárku, pro začínající akvaristy, je nejlepší základ,přečíst aspoň jednu knížku. Na konkrétní otázky, typu mám krupičku co mám dělat,nebo mám 100 l akvárko a chci si pořídit třeba mečovky,co k nim potřebuji apod. je pak třeba net,kde ti pak může někdo na konkrétní problém konkrétně a krátce odpovědět. Tak snad jsem si to,už vyjasnili :o))))
  17.7.2007 18:22raevca
  Tak zatím mám rybičky všechny. Jen bych potřebovala poradit ohledně velkého množství dusičnanů ve vodě. Dělala jsem test a vyšel mi, že je tam hodně dusičnanů ( nad 30mg/l ). Chtěla bych vědět co mám udělat aby se množství snížilo. Děkuji
  18.7.2007 08:02Pája
  raevca:
  Možná má někdo jinou vychytávku,ale mně stačí prostě odkalovat cca 30% vody každý týden a z dusičnama není problém. Filtrační hmotu vymačkám taky každý týden ,v té odkalené vodě.
  18.7.2007 20:08Romča
  Jak se pozná a léčí vodnatelnost u akvarijních ryb? Odpovězte co nejrychleji děkuji
  19.7.2007 07:42Pája
  Romča:
  Když koukneš na rybu ze zhora,tak má rozježené šupiny,případně ještě vypoulené oči. Dají se koupit léčiva,ale úspěšnost bývá nulová,aspoň co mi kdo říkal.
  19.7.2007 12:57katasek
  Add vodnatelnost: Na to mi dycky umrely zavojnatky, ale pak sem se o to trošku začala zajímat a teď mam závojnatku už 2 roky :) ......
  - - - - -
  Jo, ale taky bych se zeptla .... Moje závojnatka je (teda spíš bývala) černá (černo-hnědo-zelená), ale není to ta s vypoulenejma očima. V akvárku bydlí sama s jedním ancistrusákem (dospělym samečkem), protože druhou závojnatku terorizovala, až ji uterorizovala :(. No a ta černá závojnatka přestává být černá, ale od bříška žloutne. Může to být od toho, jak jí padaj šupiny, tak jí pak už nenaroste černá, ale žlutá? S ancistrusákem mívá taky potyčky, takže je možný že on jí třeba odřel těma svejma "rohama" bříško a narostly jí nový žlutý šupiny? Ale už jí začínaj žloutnout i ploutve a hřbet a já nevim co mam dělat, protože jí nechci žlutou, ale černou :D! Mam sem hodit fotky jak to vypadá? Moc prosím poraďte :) ...
  19.7.2007 13:00Salla
  katasek> s tim moc nenadelas, protoze podle mych zkusenosti cerne zavojnatky maji v dospelosti zlatou barvu.
  20.7.2007 01:22katasek
  Salla: Achjo :(, to je skoda .... No, aspon bude necim zajimava :) .....
  - - - - -
  No tak k tyhle zavojnatce bych rada poridila jeste jednu, ale bojim se, ze mi ji tahle zase utejra .... Copak jsou zavojnatky tak agresivni :D ??? Ja mam snad uplnou blbku, ona tu druhou furt okusovala a tak, tahala ji za ploutev, honila ji po akvarku atd. Proste desny..... Myslite ze by to delala znovu??? Takle je chudera sama v 72 litrovym akvarku .....
  20.7.2007 07:31Pája
  katasek.
  tak to slyšim prvně,že by byla závojnatka agresivní. Momentálně mám taky jen dvě a jsou v pohodě. Když máš 72 l,tak zkus 4 závojnatky. Tak se ta agrese rozloží do 3 ... a to jí unaví... a třeba přestane... .
  20.7.2007 10:25Romča
  Pája: Neby ty 3 založí gang a budou napdat tu poslední 4. :-))))
  20.7.2007 10:52Pája
  Romča:
  Hejnové ryby mohou ve dvou dělat sem tam problém,jelikož 2 není hejno... takže ve vícero kusech je pohoda,teda možná... když nevnikne gang s predátorem v čele ... :o)))
  20.7.2007 17:38katasek
  Pája, Romča: Tak jo, tak bych zkusila koupit 4, ale nerada bych si k týhle zavlekla nějakou nemoc navíc bych zase chtěla černý ... Takže kde bych je mohla sehnat?? Nevíte o něčem (někom)??
  - - - - -
  Btw jsem z Mlady Boleslavi, ale než abych si do akvárka něco zatáhla, tak si pro ně klidně dojedu i do Prahy (stejně si tam pojedu pro potkyše) .... Ja bych si ji klidně kupila ve zveraci v supermarketu, ale kdyz to tam kolikrat vidim, tak se docela zdesim ..... A navic cernou zavojnatku bez tech vypoulenejch oci sem tam jeste nevidela (mimo ty moji :)) ....
  22.7.2007 11:07Anajka
  Milí uživatelé,

  dnes spouštíme první verzi našeho internetového obchodu s chovatelskými potřebami. Sortiment je zatím omezený, postupně budeme naši nabídku rozšiřovat. Budeme rádi, když nás podpoříte svou objednávkou :) Věříme, že se vám bude shop líbit. Pokud budete mít jakékoliv připomínky, nápady atp., pište na e-mail, rádi si vyslechneme váš názor. Stálý odkaz na minishopík naleznete v pravém sloupci nahoře. Najdete ho na lehko zapamatovatelné adrese: minishop.kralici.cz.
  Těšíme se na vaši návštěvu :)


  Zdraví
  Anajka a Ucho
  webmasteři www.kralici.cz
  23.7.2007 11:00KiKi
  Ahojky,
  dneska ráno mi umřel sameček bojovnice pestré. Vůbec nevím co mu bylo, ale když sem ho našla mrtvýho tak byl hrozně nafouknutý a bledý, přitom byl tmavě modrý. Nevíte někdo co se mu mohlo stát?
  25.7.2007 17:46petrakofi
  Dneska jsem si koupila rybičky.Koupila jsem si 2 platy korálové,2 skalary,3 neonky obecné a 3 paví oka.Víte někdo něco o skalarech třeba o rozmonožování nebo chování k jiným rybám?
  29.7.2007 12:20Romča
  Já mám 4 skaláry a jsou k rybám mírumilovné jen se občas prohánějí.
  - - - - -
  Ale myslím že to není dobrý kup. Oni totiž vyrostou 13cm a potřebujou dost velké akva. Já mám 120litrů.