od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Srpen v roce 2014
 • Zobrazuji 17 zaznamu.
 • 1.8.2014 00:27Ivča3
  Ještě jsem se chtěla zeptat - čistili jsme v neděli (27. 7.) s tím, že jsme dali jen AquaSafe a vyčistili vnitřní filtr - tu krabičku, voda už je o poznání lepší, už jsem jim dneska troošku nasypala krmení, bylo mi jich už tak líto, chudáků mých, tak ale moje otázka - kdy je znovu vyčistit? Voda už skoro nepáchne - tak nějak v normálu jako vždy samozřejmě cítit rybinou atd. ale ok, předtím hrozně smrděla, to bylo nesnesitelné a v neděli ráno najednou zakalená - mléčná, takže jestli vyčistit už tuhle neděli anebo raději ještě počkat? Děkuju moc
  1.8.2014 10:39Ewyk
  No v konečnej fáze vyzerá vodnatielka aj tuberkulóza podobne (odstávajúce šupiny, vupúlené oči, často aj nafúknuté telo). Aké prejavy mala ryba predtým nevieme. Keďže sa jedná o rybu z výkupu, priklonila som sa skôr k tubere, keďže je to bežná výkupová a množiarňova choroba a má pomalší priebeh (tým sa myslí, že si ryby stihnú ešte požiť aby sa na nich stihlo zarobiť). Pri zmene prostredia stres len urýchli priebeh.
  Ale vodnatieľka sa samozrejme tiež nedá vylúčiť. Tak či tak liečiť sa nedá ani jedno ani druhé.
  Ak mala predtým ryba skôr neurologické problémy - nekoordinované plávanie, strata reflexov, nechutenstvo, chudnutie, zmenu pigmentu, biele uzlíky po tele tak to bola tubera a nakazané sú aj zvyšné ryby a pravdepodobne nezachrániš ani tie. Treba dať pozor pri manipulácii s vodou, tubera sa môže preniesť aj na človeka.
  Ak mala predtým sliznaté výkaly, začala sa rýchlo nafukovať tak to bola vodnatieľka. Treba dať do poriadku akvárium a zvyšné to možno budú mať šancu prežiť.

  Pri akejkoľve chorobe je najdôležitejšie chorú rybu ihneď oddeliť.

  - - - - -
  Ivča ak je voda už úplne čistá, tak by som na skúšku trošku vody odobrala, nie celú 1/3 len trochu. ak bude akva o deň v pohode a nezačne sa zas kaliť tak by to už malo byť v poriadku.
  5.8.2014 15:13BarboraŠusteková
  Dobrý den prosim vás,mám 3 závojnatky..Dvě zlaté a jednu takovou tu černou s vypouklíma očima a dnes jsem zjistila,že jí chybí jedno oko..Nechápu co jsem zanedbala..Normálně papá i normálně plave..Poradte mi prosim co mám dělat dál?Nikde jsem nic konkrétního nenašla..Moooc děkuju za rady
  6.8.2014 00:36Ewyk
  Barbora nemohla sa niekde v akvariu zranit? neni tam nejaka ostra hrana?
  7.8.2014 15:44OL
  Ahoj,dříve jsem měla bettu.
  A chci se zeptat je ještě jiná rybka co vydrží bez filtru atd.????
  7.8.2014 22:01Jája z morčat
  OL: ŽÁDNÁ ryba nevydrží bez filtru, ani betta.
  20.8.2014 21:37monisska
  Je rozdíl meti filtrem a vzduchováním.. Betta v betáriu nebo malém akvárku filtr nepotřebuje, voda se mění jednou týdně.. pokud myslíte vzduchování, tak to Betta skutečně nepotřebuje, stejně tak třeba ještě závojnatka :-)
  21.8.2014 20:25Jája z morčat
  Doslova mě vadí takové výroky, jako že je betta nenáročná a může plavat téměř v čemkoliv, nepotřebuje filtr a klidně je možné ji nacpat do nějakého "Betárka" o objemu několik litrů atd. Měnit vodu v AQ bez filtru jednou týdně, tomu říkám "rada nad zlato". Malé AQ se daleko hůř udržuje, než velká akvárka. Takže by to chtělo měnit vodu alespoň ob den, klidně i každý den, ne jednou týdně. ZNOVU OPAKUJU - I BETTA POTŘEBUJE MÍT AKVÁRKO S FILTREM, zaslouží si vhodné podmínky pro život a ne živoření v nějakém pidi akvárku bez vybavení a rostlin.
  Bylo by fajn, kdyby si každý přečetl kloudné informace. Betta je poměrně velká ryba, tak si zaslouží i dost velké AQ, ne bettárko, což je jen komerční výmysl. S chovem a péčí o živé zvíře nemá nic společného.
  http://betta.wz.cz/
  Pokud je v AQ slušný filtr, tak vzduchování je nadbytečné, to ten filtr obstará sám. V podstatě vzduchování naopak není vhodné, pouze pokud v AQ v létě vystoupí teploty vysoko, tak je fajn přivzdušňovat, což je možné i za pomocí filtru, pokud takovou možnost má v sobě zabudovanou.
  A když vezmu zmíněnou závojnatku, tak nějak nerozumím tomu výroku. Závojnatka by měla mít hodně pečlivě udržované AQ, takže filtr, častější výměna vody a odkalování je nutnost. Pokud má závojnatka v AQ kvalitní filtr, tak vzduchovat nepotřebuje (to se týká i ostatních ryb).
  22.8.2014 15:23Bambi
  Zdravím mám celkem divnou otázku. Už jsem se tu zmiňovala o dravosti krunýřovce. Čím dál více se to stupňuje. Je to momentálně v takové fázi, že jakmile ryba sedne na dno tak po ní jde. Nemůže to být tím, že mu chybí samička?
  23.8.2014 15:41Jája z morčat
  Bambi: Samičku mu určitě nepořizuj. Jednak určitě nemáš dostatečně velké akvárko a jednak se krunýřovci bezproblémově a snadno množí (a špatně se udávají). Za chvíli bys jich měla plné akvárko. Předpokládám, že máš obyčejného ancistruse http://rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny . Sice se uvádí, že minimum vody je pro ně 60l, ale to je určitě málo, podle mě je ta nejnižší hranice 100 l. A pokud jich chceš víc, tak ve 100 l maximálně dva. Navíc jsou ancistrusi hejnové ryby, takže i ti dva jsou málo do počtu. Osobně jsem se s dravostí u nich nikdy nesetkala. Ale jsou poměrně silně teritoriální, takže spíš si brání své území. Řekla bych, že ten tvůj dospěl. A pokud je tam nějaké žrádlo, tak to všechny ryby z toho místa vyhání. Vysloveně agresivní, natož draví ancistrusi opravdu nejsou. A jen doplním - k životu potřebují kořen, lépe řečeno - je pro ně životně důležitý. Možná bys mu mohla koupit tablety pro "ryby dna" a občas mu jednu dát (občas - je jen jeden a tableta je pro něj každý den moc).
  23.8.2014 23:00Bambi
  Jájo: no mám nějakých 80 litrů :/ ... on mi normálně zabíjí rybky. Pancéřníčky mám úplně ožďobané. Ještě mě napadla nějaká nemoc. V posledním měsíci se pozlatil - vidím to poprvé v životě... je úplně posypaný zlatýma třpytkama. Kořen má a ne malý a tabletu dávám tak jednou týdně.
  26.8.2014 19:12Jája z morčat
  Bambi: Jestli je jakoby posypaný takovými miniaturními, ale ještě okem viditelnými tečkami, že výsledný dojem je, že vypadá, jako by měl na sobě zlatý poprašek, tak to jsou paraziti (oodinóza) http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm . Možná ti pancéřníčci nejsou orvaní od ancistruse, ale mohou být také nemocní. To by chtělo, aby ti AQ zkouknul někdo zkušený osobně. Odkud jsi? Pokud budu o někom z tvého okolí vědět, tak bych ti na něj dala kontakt.
  26.8.2014 23:01wendy
  ahoj, chovám bojovnici pestrou (samečka) a objevil se jí na zádech takový bílý výrůstek, vypadá, jakoby mu z těla něco trčelo, myslím, že je to plíseň, ale nevím. Vypadá to trochu jako krupice. A když plave, tak je trochu nakloněná na stranu. Budu ráda za každou odpověď.
  28.8.2014 22:02Ewyk
  wendy najleošie bude dať sem foto
  29.8.2014 21:50Bambi
  https://www.kralici.cz/ryby/alba.asp?a=175 ... na této fotce to jde dobře vidět, je to ta oodinóza? A na té druhé fotce je black molla ... vyprazdňuje se normálně. toto mi přijde ale jak vyhřezlé střeva. Vážně mě z toho akva klepne.
  - - - - -
  Tak Black molla právě porodila několik miminek ... tak snad se střeva zatáhnou :)
  30.8.2014 09:16Prosím o Pomoc
  Ahoj , před týdnem jsme vyměnily vodu v akváriu za novou odstátou . V akváriu máme čichavce , ancistrusy , neonky a živorodky. Včera jsme našli jednu zivodku mrtvou a dnes dvě, včera nevykazovali žádné znaky nemoci . nevíte čím by to mohlo být . prosí o rychlou radu. Děkuji za každou odpověď :-)
  30.8.2014 22:20Ewyk
  Prosím o Pomoc - najskor by bolo dobre si o akva nieco nastudovat, mozno staci zacat starostlivostou o akva (vid sekcia hore). potrebujeme viac info - aka je to velka nadrz, aka je filtracia, kolko je tam ryb, cim krmite, aka je chemizacia vody? moze to byt x pricin. su ryby nejak zvlastne - odstavajuce supiny, vypukle oci, nekoordinovane plavanie, trhanie, flaky, bodky...

  Bambi myslíš ten bok? oodinoza vyzera takto
  http://www.superakwarium.pl/foto/1204977454.JPG