od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Únor v roce 2015
 • Zobrazuji 16 zaznamu.
 • 1.2.2015 12:08Nyx
  Ahoj :) Mám obrovský problém moje milovaná závojnatka začala křečovitě plavat. Většinou je na místě hlavou dolů. Nevíte co s tím. Vodu čistím pravidelně, krmím pravidelně....
  4.2.2015 23:11Ewyk
  Nyx nejaké ďalšie prejavy? Máš filter? Čo je u teba pravidelné čistenie?
  5.2.2015 12:20Nyx
  Ewyk- ano, filtraci mám. Jednou týdně čistím filtr a jednou za jeden až dva týdny čistím vodu. Dnes začala plavat bříškem nahoru. Vždy tak chvilku je a pak plave normálně. Žere jak má...
  5.2.2015 13:14Tinne
  Nyx-závojnatka je velká karasovitá ryba,takže potřebuje dost velké akvárko.Jak velké máš ty?
  - - - - -
  na jednu závojnatku by mělo být 100 litrů
  5.2.2015 13:22Nyx
  Tinne- sto litrů má určitě :)
  6.2.2015 19:03Jája z morčat
  Nyx: Tak, vezmu to od podlahy. Nedá se radit bez kompletních informací. V akvaristice vše souvisí se vším. Bylo by fajn, kdyby ses zaregistrovala a Ewyka požádala o přidělení alb, akvárko vyfotila, klidně víc fotek, případně kromě celého AQ i jen jeho části z blízka (pořádně co nejvíc z blízka a nerozmazaně a aby byl dobře vidět i filtr) a uvedla rozměry AQ, jak dlouho ryby máš, co za další ryby tam máš, jestli odkaluješ a jak často, jak je teplá voda, jak je silné světlo, jestli vzduchuješ.... Ale jako zásadní chybu vidím to, že filtr čistíš jednou týdně. To je obrovská chyba. Filtr není od toho, aby zachytil špínu (tedy je, ale až na druhém místě). Ve filtru žijí bakterie, které se starají o dobré prostředí v AQ spolu s rostlinami. A pokud filtr každý týden čistíš , tak ty bakterie likviduješ, v podstatě v tom filtru nejsou. Ten filtr čisti, až když viditelně sníží průtok, klidně za několik měsíců a nikdy ne pod kohoutkem, ale ve vodě odebrané z AQ a nikdy ne dočista, pouze lehce vymáchat, aby ve filtru něco zůstalo. Jinými slovy - na filtr nesahej, dokud běží. Pak další chyba je to, že u kaprovitých ryb, živorodek a jim podobných (mají nedokonalé trávení, takže AQ víc zaneřádí) je nutné měnit vodu častěji - minimálně 1x týdně 1/3. Pak je celkem hodně pravděpodobné, že vzhledem k špatné funkci filtru a ne úplně dobré údržbě narostly dusíkaté látky nad únosnou míru, což bývá docela pořádný problém - ryby to mohou zvládat, ale také nemusí (spíš nemusí) - může to skončit až otravou.
  Obecně platí to, že jakmile se ti v AQ něco nezdá, jako první pomoc je fajn použít časté výměny vody - každý den 1/3 minimálně celý týden.

  Jinak k té rybě - podle mě to je konečná. Řekla bych, že bude mít nějak zasažený plynový měchýř, případně i v kombinaci s vnitřními parazity. Nějakou dobu bude bojovat, ale nakonec umře. Z toho se na 99% nedostane.

  Udělej to, oč jsem tě žádala výše - každá rada dobrá, ale musím se o něco opřít.
  8.2.2015 05:33R
  Ahoj všem :-)
  plánujeme založit akvárium -
  Máte někdo zkušenosti s akváriem Tetra aquaart led?
  mohu Vás poprosit o doporučení vhodného substrátu pro rostlinky? A nějaký vhodný výběr rostlinek pro sladkovodní, popř. pro akvárium se slanou vodou?
  Velice moc děkuji.
  8.2.2015 17:11Nyx
  Jája z morčat- Dobře :) Ona se rybka začala zlepšovat, ale aqua nafotím a dám sem odkaz na album :) Filtr nebudu čistit. Nechám ho jak říkáte a až teprve bude hodně zaneřáděný, tak vyčistím :)
  9.2.2015 00:09Ewyk
  R musíš viac špecifikovať čo potrebuješ vedieť. rastlinky pre sladko a slano vodne akva je široký pojem. skús napísať konkrétne aké ryby chceš, prípadne aký biotop, aké veľké bude akvárium.
  9.2.2015 00:59R
  Ewyk:
  akvárium chceme 30l - (35x25x35cm)
  rybičky zatím netuším - jsem, co se týče akvária úplný začátečník :-( Ale líbí se nám neonky, ramirezky, paví očka, parmičky a nebo black molly a samozřejmě alespoň jednoho sumečka, bychom chtěli.... jak k sobě dané rybičky jdou zatím netuším :-( takže bych byla vděčná za Vaše rady :-) Každopádně ale do začátku to vidím jen na jeden vyjmenovaný druh, a do budoucna max. dva :-( abychom tam neměli ryb až příliš :-(
  Předem děkuji :-)
  9.2.2015 18:33Renča
  R - Mám 37l akvárium a z vlastní zkušenosti co všude možně sypali lidé je - žádné neonky do tak malého akvária ;) Mám je tam a každý mi píše, ať je hned dám pryč ;). Sice tam přežijí, ale lepší je větší akvárium pro ně ;). Jinak myslím, že pár pavích oček by se tam vešlo, ale jsou to velká čuňata, takže počítej s častější výměnou vody. Sumečci jsou prý pro malá akvária nevhodní, ale nevím, sama bych nějakého chtěla, ale zatím jsem nekupovala ;).

  Mimochodem, já si dám do akvária v pátek anubis var. nana(přichycuje se na kořen), mokřanku mnohosemennou a myslím že zakucelku plazivou(nevím to jistě!). Ale pokud máš vhodné parametry vody a rostliny mají stejné nároky, tak myslím, že jich tam můžeš dást docela dost druhů :)
  Snad jsem trochu pomohla, taky jsem začátečník - ten nepovedený :D
  10.2.2015 10:16Tinne
  R-neonky ani ancistrus do tak malého akvárka nepatří.Do tak malého akvárka nanejvíš krevetky nebo razborky.
  Renča-prosím neraď blbosti
  - - - - -
  navíc jak psala Jája,čistou litráž máš pouze 30 litrů
  - - - - -
  takže R bude mít tak 25 litrů
  10.2.2015 14:31Renča
  To je zajímavé, nikdo nechtěl foto akvária a každý už odečítá dekorace...
  10.2.2015 18:54Bara
  Renčo, něco zaberou kamínky na dně, něco zabere filtr a hlavně nemáš akvárium úplně plné vody, to by ti tu vodu ryby vycákaly. Což dohromady těch 7 l možná dá.

  Tinne, nevím proč by měla říkat blbosti. S těmi neonkami souhlasím - do 30 l rozhodně ne! Ani toho ancistruse rozhodně ne. Ale proč by si tam nemohla dát třeba 3 - 4 paví očka. Uznávám, 25 l je fakt málo, ale ta paví očka by se tam vejít mohla.
  Co se týká těch rostlin, tak to nemohu posoudit, ty druhy neznám.
  11.2.2015 18:34Renča
  Bara: Děkuji za zastání ;)
  11.2.2015 23:20Ewyk
  R - to je naozaj veľmi malinké akvárium. Do takého malinkého akva neonky určite nie, sumčekov tiež nie, black molly a ramirezky tiež nie. čo sa gupiek týka, teoreticky by to šlo, ak dokážeš zabezpečiť domov pre potomstvo, inak sa ti to tam rýchlo prerybní. Nerozmýšlala si napr. nad krevetkami alebo len bojovnicou a urobiť jej pekné rastlinné bývanie?
  - - - - -
  Renča tým, že držíš ryby v nevhodných podmienkach by si sa naozaj chváliť nemala. Akvaristika je o láske k vodnému svetu, estetickosti, vzťahu k zvieratám. Napchať ryby do nádrže s tým, že viem že to nie je správne, ale šak oni to nejak prežijú, to nemá s akvaristikou nič spoločné. Hraničí to s týraním zvierat. Stádo koní by si tiež nedržala v ohrade, kde sa ledva prebehnú, tak prečo to robíš rybám a ešte sa tým chváliš? To je skôr na zaplakanie.