od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Říjen v roce 2016
 • Zobrazuji 12 zaznamu.
 • 7.10.2016 17:52ver
  Máme ty okružáky a jsou moc roztomilí :) Jinak izolace růžkatce pomohla, přihodili jsme pak k němu dva šnečky a ti ho v cuku letu očistili. A dokoupili jsme spoustu nových rostlinek, taky jsme upgradovali filtr a zatím to vypadá, že je všechno v pořádku, žádný povlak už se nám na ničem nedělá :) Takže moc děkuju za pomoc :)
  9.10.2016 15:17Jája z morčat
  ver: Tak to jsem ráda, že se vede. :-) Kdybys potřebovala, tak se ptej. :-)
  18.10.2016 19:10adelain-dorothea
  Zdravím,
  plánuji koupi menšího akvária (54l) a potřebovala bych poradit, jaké pořídit. Co jsem se dočetla v různých diskuzích, tak jsou akvarijní sety akorát vyhozené peníze (příliš silný filtr, špatné osvětlení) a kolikrát vyjde levněji poskládat si akvárko sám. V tomto případě bych potřebovala pomoct s výběrem- jaký filtr, jaký typ osvětlení atd., co doporučujete, s čím jste spokojeni. Zkrátka i když jsem toho načetla dost, v tomhle se zatím moc nevyznám, a proto si jdu k vám pro radu. Děkuju moc :)
  19.10.2016 20:25Jája z morčat
  Předpokládám že je to AQ o rozměru 60x30x30. Lepší je zvolit 60x30x35 (výška), případně 40 výšku. Je to kvůli rostlinám, protože 30 cm výšky ti hned dorostou. Na AQ 60x30x35 ti bude dobře sedět světlo http://petdiscont.cz/produkt/194454-led-osvetleni-lfl-cl-600-18w-w-bila . Dělají i modrobílé, ale to neber. Jako filtr můžeš zvolit čerpací hlavici a k tomu molitan (někdo říká, že je slyšet, někdo ne), nebo např. Fluval U2 - je výborný a je tichý - doma máme dva. Pokud ho šikovně nastavíš, tak proud bude tak akorát. Pokud bys volila AQ 60x30x40, tak filtry ty samé, světlo bych volila stejné, ale pokud by se ti zdálo, že je světla málo, tak bys musela ještě koupit druhé, ale musela bys ještě koupit zhášeč, kterým bys jedno světlo regulovala dle potřeby (případně dva zhášeče a regulovala bys obě světla, což mi přijde rozumnější, protože by po celé ploše akvária byla stejná intenzita světla). Pokud by obě světla jela naplno, bylo by to moc. Navíc, když máš otevřené akvárko, tak při údržbě nemusíš světlo dávat pryč a dobře do AQ vidíš. Pokud bys měla kryt, tak tam je to při údržbě dost nalevačku. Když dáš pryč kryt, je tam tma, když ho tam necháš a třeba jen posuneš, tak hrozí, že ho shodíš. Já osobně bych volila otevřenou hladinu, případně dle nutnosti krycí sklo.
  20.10.2016 19:42adelain-dorothea
  Děkuji za rychlou odezvu. Můžu se zeptat, proč preferuješ otevřenou hladinu?
  20.10.2016 20:42Jája z morčat
  adelain-dorothea: Sama mám kryt, ale nyní mám možnost jej opřít z boku o AQ, když dělám údržbu, takže je v AQ světlo, i když omezeně, ale vidím do něj přijatelně. Ale uvažuju o založení akvárka cca 300l, tam už kryt opřít nepůjde, takže zvolím otevřenou hladinu = dobrý přístup do AQ. A pokud by to náhodou nevyhovovalo (přílišná vlhkost, tak na AQ budou krycí skla, která budou položená na podélné výztuhy. Jinak otevřená hladina vypadá hodně dobře - to se můžeš podívat na prezentace různých akvaristů. Akorát musíš počítat s odpařováním vody a dolévat ji. U velkých akvárií se do AQ lépe dostaneš, i když mají kryt, ale ten kryt musíš mít vymyšlený dost dobře, aby to pro tebe bylo pohodlné (osvětlovací těleso nesmí být přímo v krytu, ale musí být pohyblivé (položené na lištách). Pokud by bylo světlo přímo v krytu, tak by kryt měl být vymyšlený tak, aby alespoň zadní světlo při odklopení mohlo svítit do AQ, aby bylo na údržbu vidět. A samozřejmě musíš mít zářivky připojené na více předřadníků, abys je mohla zapnout samostatně. U malého AQ ty kryty už musíš odklopit celé, pokud je špatně řešený, což v naprosté většině bohužel tak je. Navíc je v těch krytech nedostatečné osvětlení a dost špatně se přidává další světlo. Takže máš v podstatě dvě možnosti. Buď si takový promyšlený kryt vyrobit, nebo nechat AQ bez krytu, což je i pohodlnější (osvětlovací těleso akorát posuneš dozadu a máš krásný přístup do AQ), nehledě na estetiku - pěkně se na to kouká. :-)

  A malý vzorek akvárií:
  https://rybicky.net/nadrze/23995
  https://rybicky.net/nadrze/18086
  https://rybicky.net/nadrze/23957
  https://rybicky.net/nadrze/25582

  Na https://rybicky.net/ je spousta prezentací, tak se můžeš kochat nekonečně dlouho. :-)
  20.10.2016 21:56adelain-dorothea
  Stránku znám, čerpám z ní informace už nějaký čas. Spoustu akvárií tam je opravdu nádherných. :)
  Je pravda, že ty velké černé kryty se mi moc nelíbí, ale představa, že bude akvárium otevřené... jen pro ten pocit chci, aby bylo přikryté. Mám nano akvárium (přikryté sklem, ale u většího si to takto nedovedu představit). Zatoužila jsem po větším a po rybičkách :), takže jsem zatím ve fázi plánování. Těch 60 cm na délku je strop, větší nemám bohužel zatím kam dát. Osvětlení vypadá dobře, díky za tip, odkaz si ukládám. :)
  30.10.2016 22:11Anonym
  ahoj,
  pořídil jsem si dánie pruhované, ale po vpuštění mi začali umírat. 1. umřelo hned druhý den, o týden později další a celkem mi do dvou měsíců pošli 4. Akvárium mám dobře zaběhnuté, voda je krásně čistá. Mám tam jen pár pavích oček. Krmil jsem pravidelně, tak nevím čím to může být.

  a jak se léčí vodnatelnost? dá se jí předejít? Je to ta nemoc, kdy se ryba nafoukne a naježí se jí šupinky, že?
  - - - - -
  a rád bych se pokusil o odchov těch dánií, jen vůbec nevím jak. zatím se mi akorát množili paví oka a to úplně samovolně.
  31.10.2016 10:36Jája z morčat
  Anonym: Od boku se střílet nedá. Neznám tvé AQ, tak rada je těžká. V obecné rovině - buď si ryby nemoc skrytě přinesly s sebou a teď se projevila, nebo prostředí tvého AQ je špatné, takže nemoc je důsledek změny akvária a prostředí. Spíš bych skoro řekla, že druhá možnost je správně. Jediná rada, kterou ti můžu dát, je to, že pokud na rybách vidíš, že nejsou ve své kůži, tak celý týden každý den měň 1/3 vody, což by mohlo pomoci. Častá výměna vody je důležitá, i když si přineseš nové ryby (ob den celý týden). Běžná výměna vody je 1x týdně, a to neustále. Pokud máš málo rostlin, tak jich hodně pořiď - ty jsou pro správný chod akvária moc důležité, nejen svou krásou, ale i funkčností.

  Co se týká vodnatelnosti, tak to se léčit nedá. Pokud máš v AQ tuto nemoc, tak ty ryby, které ji mají, musíš ihned utratit (nikoliv živé spláchnout do záchodu) a ostatní ostřížím zrakem sledovat. A hlavně si žádné nové hodně dlouho nepořizuj, klidně i rok, než se prostředí v AQ srovná. Je to infekce, takže řešení musí být radikální + hodně častá výměna vody. Řekla bych, že v tvém AQ je něco hodně špatně. To, že je voda čistá, ještě neznamená, že prostředí je v pořádku.

  O svém AQ nic konkrétního nepíšeš - rozměry, jak dlouho je AQ založené, ani o údržbě, ani jak je vybaveno konkrétní technikou, prostě nic. Ideální je fotka (nerozmazaná).

  Jak jsem již psala - tvé AQ neznám, takže víc ti neporadím. Pokud chceš poradit, nestačí napsat, že sis koupil dánia a že ti umírají.

  Mám z tebe takový pocit, že na množení ryb nemáš podmínky, takže být tebou, tak o tom ani neuvažuju. Paví oka jsou živorodky, ty se rozmnoží sami a nepotřebují k tomu žádné speciální zacházení.
  31.10.2016 17:36Andy
  Ahoj, mohla bych někomu z vás poslat na email nebo facebook video mé rybičky (mečovka)? Našla jsem jí umírající na dně akvárka, ale ještě žije, tak by mě zajímala hlavně příčina a jestli má rybka ještě šanci...
  31.10.2016 18:06Anonym
  poslední rybu trpící vodnatelností jsem měl asi před rokem, jen jsem si vzpomněl, že když už sem píšu, že se zeptám pro příště.

  no, asi je fakt nesmysl po vás chtít radu takto přes net, to uznávám. na burze se zkusím poradit s někým, to je přece jen ta domluva jednodušší.
  s chovem ryb už mám relativně dost zkušeností, jen jsem nikdy neodchovával, proto mě to zajímalo. ale věřim, že někde seženu někoho, kdo mi dá potřebné rady.
  nevim proč usuzuješ, že mé akvárium je ve špatném stavu. sama píšeš, že o něm nic nevíš, tak prosím nedělej předčasné závěry.
  31.10.2016 20:55Jája z morčat
  Anonym: Nic ve zlém, ale ptáš se jako úplný začátečník. Ale stejně mám pocit, že s těmi zkušenostmi to zas tak horké nebude.
  Co se týká rad na burze, tak spíš předpokládám, že moc neuspěješ. Jsou to prodejci jako každý jiný, takže mají zájem prodat, ne radit. Ale třeba zrovna padneš na někoho ochotného.

  Odchov najdeš zde:
  https://rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane
  - - - - -
  Andy: To je zřejmě konečná. Fotku mi pošli na janaparoubkova@seznam.cz .