od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Únor v roce 2016
 • Zobrazuji 2 zaznamu.
 • 29.2.2016 10:33Rybiška
  Ahoj, v akvárku se mi rozrostl takový...no prostě nevím co to je ale je to zelené :D roste to na dně a když se toho dotknu je to strašně slizké...no prostě takový zelený sliz to je a nevím jak se toho zbavit. Věděl by někdo co to může být a jak se toho zbavit? Přidám i fotky do alba.
  - - - - -
  No, jen asi nemám přístup k albu.
  29.2.2016 14:38Jája z morčat
  Rybiška: A smrdí to. To je sinice, která vzniká, když jsou špatné podmínky v AQ. Musíš ji pravidelně a často odkalovat. A zároveň v AQ často měnit cca 1/3 vody za odstátou. Ty výměny vody jsou taková první pomoc, když nevíš, co se v AQ děje, alespoň jeden týden každý den, např. i když jsou "divné" ryby. V tomto článku o sinici najdeš víc informací: http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu .
  Je to dlouhodobá záležitost a zvítězíš jen tehdy, pokud jsou v akváriu podmínky správně vyvážené. Tzn.: správná údržba, přiměřené světlo, kvalitní filtrace, zdravé rostliny, přiměřené hnojení, vhodné ryby, vhodný počet ryb , nepřekrmování a správná velikost akvária.

  O alba si napiš: přezdívka Ewyk.
  Chtělo by to pořádné fotky celého akvária a popiš přesné rozměry AQ, jaký konkrétní máš filtr, jak děláš údržbu a jak často, jak dlouho je akvárko v provozu, co tam máš za ryby a kolik jich je.

  U tebe se jedná buď o špatné podmínky v akváriu, nebo o nově založené AQ, nebo obojí.