od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Únor v roce 2017
 • Zobrazuji 7 zaznamu.
 • 6.2.2017 04:32Raven
  Jája - Ahoj, chtěl sem tě poprosit. Aq už mám jakž takž zajeté. Všechno v pohodě. Anubiasky rostou a beťák se má fajn (měsíc bez problémů tak doufám :) ) Nicméně bych mu rád pořídil nějakou plovoucí kytku, ale mám strach kvůli malé podstavě, abych nemusel pořád střihat. Doporučila bys mi nějakej pomaleji rostoucí druh? Děkuju =)
  6.2.2017 09:38Jája z morčat
  Raven: Akorát jsem jich včera fůru vyházela. Plovoučky se nestříhají, pouze odebereš potřebný počet z hladiny.

  Já mám tyto:
  https://rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum
  Jsou velké akorát, kořeny nevytvářejí neprostupné houští, vypadají dekorativně. https://rybicky.net/fotogalerie.php?sekce=nadrz&c=18227&s=199&sl=11210


  Pak jako plovoučky používám i tyto: https://rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
  Je to zajímavá rostlina (kapradina). Normálně se sází do dna, ale je možné ji nechat i plavat. Mladé rostliny jsou jako plovoučky také pěkné. Navíc mají výhodu v tom, že nemá celoplošné listy, takže tolik nestíní. Patří mezi rostliny velkého vzrůstu, ale jako mladé dost dobře jako plovoučky vypadají. Velmi jednoduše si ji namnožíš, když odlomíš list a necháš ho volně plavat. Vyrostou na něm nové rostlinky. Takže když ty původní povyrostou, tak si je namnožíš a velké rostliny vyhodíš nebo daruješ.
  https://rybicky.net/fotogalerie.php?sekce=nadrz&c=18227&s=549&sl=11211&vse=0 - vlevo, ta je už ale velká.

  Můžu ti oboje dát.
  10.2.2017 09:15Raven
  Jája - Byla by si úžasná. :) Napíšeš mi SZ a domluvíme se?
  10.2.2017 18:38Adukas
  Měla jsem 2.rybičky Sáru a Miu Sára ta mi umřela když jsem jí měla 1.měsíc a Mia když jsem jí měla 2.měsíce.Chtěla bych vědět proč mi umírají?!
  11.2.2017 19:24Jája z morčat
  Adukas: Vsadím se, že podmínky v tvém akváriu pro ně byly k nežití.
  25.2.2017 18:40Neen
  Adulas:může to být špatným ph ve vodě,nebo mají vadu,špatná kvalita vody,z akvárka by se mělo cca každý týden vyměnit čtvrtka vody a dát tam novou,ze dvou vět se těžko zjišťuje příčina úmrtí.
  25.2.2017 19:52Jája z morčat
  Neen: No tak pH to za vinu určitě mít nebude. Je to tak, jak jsem již psala - podmínky v AQ nebyly k žití. Podle mě to byla otrava dusíkem, jak tomu většinou bývá v nově založených akváriích, když se dají ryby brzy a je špatná nebo žádná údržba. Na takový dotaz to abychom bychom byli věštci, aby se dalo kloudně odpovědět. Prostě začátečník, který si, jak bývá bohužel zvykem, o založení a fungování akvária nezjistil informace, což je základ. A pak se diví, že umírají ryby.