od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Duben v roce 2017
 • Zobrazuji 11 zaznamu.
 • 1.4.2017 09:59Rybka♡♡
  Dobrý den tak dnes ráno mi jedna neonka zemřela :((. Může to být tím, že jsme ještě nesehnali tu lepší filtraci? Vodu sme měnili ani ne před týdnem.. Děkuji
  1.4.2017 22:14Jája z morčat
  Rybka♡♡: To se dá těžko určit, pokud na ní nic nebylo vidět. Kdyby byla špatná další rybička, tak bych okamžitě vyměnila část vody. Možná to ani nebude v souvislosti s filtrací. Ani nevíš, jak byly staré.
  2.4.2017 10:24Rybka♡♡
  Jája z morčat- jo, to mě taky napadlo, že nevim jak dlouho ji v tom zverimexu měli. Ale ono to bude asi jinak.. Dnes ráno jsem si všimla, že jedna menší neonka ( sameček myslím ) má okousanou ocasní ploutev. Nejdřív jsem to měla na bojovnici. Že je větší a okousává menším ploutvičky.. Ale s taťkou sme zjistili, že je okousává větší neonka. Byla taková tlustší než ostatní. A byla na ostatní v hejnu agresivní a šla jim po ploutvích.. Takže nás napadlo že je okousává z hladu. Nasypala jsem jim trochu krmení na hladinu a jen se po nich zaprášilo... Ale zase si nestihla vzít bojovnice ( celou dobu plula u dna a prohlížela si mě :DD ) Takže budu asi krmit 2x denně a míň. Myslíš že to ta neonka dělá z hladu? A co ten okousaný sameček? Zatím plave v pohodě, ale bojím se abych nepřišla o další rybku :(.
  4.4.2017 08:40Jája z morčat
  Rybka♡♡: Může to být z okousání, neonky bývají pěkné potvory, ale také to tak být nemusí. Okousané ploutve jsou ostře ohraničené. Pak to může být bakteriální rozpad ploutví. To také může vypadat jako okousané ploutve, ale vypadá to trochu jinak. Ty ploutve nejsou tak ostře ohraničené, spíš to vypadá, jako když samovolně ubývají a mohou být i zakalené a trošku na koncích trochu roztřepené. Ale to bych musela vidět. Ten rozpad ploutví je ze špatného prostředí, kdy se bakterie přemnoží. A pokud ryby nejsou úplně OK, což ty vůbec nemusíš poznat, tak to začíná právě rozpadem ploutví. Když se nic nepodnikne, tak to v pozdějším stádiu končí smrtí. Takže pokud budeš často měnit vodu, tak to na počáteční bakterku zabere. Ale nějakou dobu to trvá. Jestli to skutečně není od okousání, tak v té první fázi zabere i přípravek eSHa 2000, který je pro osazenstvo akvária snesitelnější a je širokospektrální. Pak jsou i silnější prostředky, ale těmi si totálně zlikviduješ i prospěšné bakterie, které jsou v AQ nutné k tomu, aby bylo prostředí OK, to bych používala až v absolutní nouzi. Neonky se krmí převážně ve sloupci vody, na dno moc nezajíždějí. Betta se zase na dnu bez problému nakrmí. Takže když zařídíš, aby malinko krmení i kleslo (větší množství by ryby nemusely sežrat a mohlo by se rozkládat), tak si betta vždy potravu najde. Zatím bych častěji měnila vodu - uvidíš, jak se to bude vyvíjet. A mezi tím si kup eSHa 2000. Nikdy nevíš, co si společně s rybami skrytě přineseš. To se může projevit i za delší dobu - měsíc i déle. Změna prostředí je spouštěč.
  4.4.2017 17:15Rybka♡♡
  Jája z morčat- podle mě to způsobuje ta větší neonka. Několikrát jsem ji viděla, jak čeká na situaci, kdy k ní některá ryba bude "zády" a potom se na ni rychle vrhne..
  8.4.2017 12:44Rybka♡♡
  Tak už jsme přišli o 4 neonky.. Jedna tedy plavala na hladině v sobotu, druhá ve čtvrtek, pak v pátek a dnes ráno další :(. Filtraci máme novou, rostlinku místo té "hnědé" jsme taky koupili. Plus ještě jednu ampulárii, aby akvárko čistila. Dnes ještě vyměníme vodu.
  Ve čtvrtek, když jsem mrtvou rybku našla, neměla oči a měla okousaný ocas. Včera, když jsem ráno našla další, měla ještě oči i ploutvičky.. Podle mě tu mrtvou rybku vždycky okousají ty ostatní. Nevím proč takhle umírají.. Nevím, co dělám špatně... Když neonky pozoruju, tak po sobě "jdou" všechny :((. Jinak ta bojovnice vždy připluje ke dnu do rohu akvárka a pluje při stěně sem a tam. Poraďte prosím.. Děkuji moc
  8.4.2017 19:58Jája z morčat
  Podle mě máš zvýšené dusíkaté látky v AQ = otrava (ryby hynou rychle a bez příznaků). Máš nový filtr = nezaběhlý filtr, takže podmínky v AQ nebudou zrovna OK. Filtr se nastartuje nejdříve po měsíci a to se tomu ještě nedá říkaz zaběhlý filtr. Navíc se ampulárka do malého AQ moc nehodí, neboť je velkým producentem odpadních látek. Pokud dostane hlad, tak ti může i sežrat rostliny. Takže měň často vodu - 1/3 alespoň ob den po dva týdny, pak 1-2 týdny vyměň vodu 2x týdně a pak nastálo 1x týdně. Od kdy je v AQ ten nový filtr?
  8.4.2017 21:05Rybka♡♡
  Jája z morčat- a jak mám ty dusikate látky odstranit? Před čtvrt hodinou byla svědkem další smrti jedné z neonek. Měnili jsme vodu v akvarku, pak sme rybky chvíli pozorovali. Jedna neonka začala plavat ke hladině a jakoby se nadechovat vzduchu. Po chvíli plavala dokolečka a pořád byla u té hladiny.. Pak začala klesat ke dnu a škubala sebou. Potom už bezvládně ležela na dně... Tak jsme ji vylovili. Děkuji za všechny rady
  9.4.2017 17:24Jája z morčat
  Rybka♡♡ : Jak jsem popisovala - častými výměnami vody (i každý den, když to je akutní), dále rychlerostoucími rostlinami, protože mají vekou spotřebu živin včetně dusíku. A také se musí krmit střídmě, aby se zbytek krmiva nerozkládal.
  9.4.2017 19:13Rybka♡♡
  Jája z morčat- dobře děkuji, a k těm rostlinám.. Ta ampulárie už začala jíst rostliny. Jinak to akvárium tam má na stěnách celkem dost řas, takže potravu má. Také jsem ji viděla sníst granuli spadlou na dno. Nemáš nějaké typy, jak ji nějak zasytit? Díky moc
  10.4.2017 19:52Jája z morčat
  Rybka: podstatě můžeš dát běžnou zeleninu kořenovou, papriku, okurku, salát, čínské zelí, kopřivy... Prostě vyzkoušíš, co jí bude chutnat. Kromě okurky všechnu zeleninu spař horkou vodou (na chvilku ji potop do horké vody, salát opatrně). Šneci jedí odcházející rostliny, tak se jim ta spařená zelenina lépe jí.