Ahoj přátelé chlupatých ušáků !   


Ráda bych Vás seznámila se svým králičím curiculum vitae. Narodila jsem se jednoho chladného březnového rána roku 2001 v malé vesničce Štáblovice ve Slezsku, nedaleko Opavy. Můj otec byl černý samec, po něm jsem zdědila barvu svého kožichu, ale jak jsem se dozvěděla od svých nynějších rodičů, už prý bohužel nežije. Moje matka byla černobílá strakatá ramlice. Oba mí rodiče nebyli zrovna čistokrevní zakrslíci, a tak i na mně se to poznamenalo. Žila jsem v králíkárně s matkou a sourozenci, jejichž počet neznám, protože jsem byla malé králíče, a tak jsem ještě neuměla počítat.

Pořád jsme žrali a rostli, až jednoho dne náš dvounožec, který nás chodil krmit, zjistil, že musíme z domu. Tak jsem se vezla v králíkárně na kolech do nejbližšího města a dostala se mezi spoustu divných zvířátek, které jsem viděla poprvé a které mi vůbec nebyly podobné. A tak jsem se octla v obchodě se zvířaty.
Chodilo tam hodně lidí, až jednou přišli takoví, kterým jsem se tak zalíbila, že si mě odnesli domů. V té době jsem byla 300 gramová černá kulička.Několik prvních fotografií z mého nového domova:

         

Nebojte se, ještě žiji, jen odpočívám!   Vidíte, co umím, když je hlad?   Po mnoha kolečkách kolem pokoje necítím nohy!

A najednou se všechno změnilo. Dostala jsem prostorný drátěný pokojíček, vystlaný podestýlkou, s kouzelnými jesličkami, ve kterých nikdy nechybělo seno, miskou s krmivem pro králíky, atd. Mí adoptivní rodiče se mi věnovali, jak jen mohli. Začali na mě volat „Zazo“. Zpočátku jsem jejich řeči vůbec nerozuměla, ale brzy jsme se domluvili a já jsem pochopila, že Zaza jsem proto, že prý jsem Zakrslý Zajícovec. Teď už by mně měli změnit jméno a říkat mi Přeza. Domyslíte si jistě, že to znamená PŘErostlý ZAjícovec. To je tak, když někdo nedbá na linii a má se moc dobře.

Rostu a přibývám na váze:

    

I když jsem jen králík, dokáži poradit i u videoher !   Mám čekat na krmení ? Najdu si ho sama !

Často mi otevřeli dvířka mé klece a jí jsem běhala po pokoji, hrála si na schovávanou a někdy dostala novinami přes zadek, protože jsem okusovala květiny. Když moje chuť na ně byla tak velká, že mě těžko uhlídali, vymysleli mi nové bydlení. Dostala jsem vlastní pokoj, druhý největší v celém domě. V tomto pokoji není tolik nástrah, a tak musím žrát jen to, co mi přinesou. Ale ono to tak špatné není: mám tam velký prostor, kde mohu běhat a schovávat se za polstry z gauče jak chci. Občas si na nějaký vyskočím a zanechám bobek. Jsou tam i otevřené krabice, do kterých se schovám jako do nory. Myslím si, že můj králičí život není tak špatný, i když občas slyším, že jestli se budu tak krmit, uvidím, jak vypadá pekáč a trouba zevnitř. Jak to asi vypadá? Na to, že jsem překročila hranici 2 kg váhy, jsem stále pohyblivá a rychlá. Jsem na to pyšná. Když se mi nechce zrovna do klece, dá moc práce, aby mě někdo lapil. Všichni říkají, že králíci mají žrát mrkev, ale já ji zatím obcházím velkým obloukem. Více mi chutná jablíčko, mlíčáky a všechno, co je zelené (až na kyselé okurky). Zvykla jsem si na svoje jméno, a když se mi zrovna chce, přijdu i na zavolání. Moc se mi líbí, když mě někdo drbe na hlavě mezi očima a já ho s vděčností olizuji.

Bydlím ve vlastním pokoji:

         

Co je asi za dveřmi?                       Hele papírová nora!                       Neměla bych držet dietu?


Mohla bych mít i další zvířecí kamarády. S papouškem Fí mě to zrovna nebaví, a tak zbývá ještě další chlupáč v rodině, který je o moc menší ale i rychlejší než já. Jenom barvu máme stejnou. Je to pískomil Jerry, který bydlí ve vlastní kleci, ale když se k ní přiblížím při svých procházkách, nemá chuť se přátelit, ale rozčílí se a vypadá to, že mě chce i zahryznout. Nejvíc ho dopálí, když si označkuji roh jeho klece. Je jisté, že současně na procházku jít nemůžeme.

Nejsem jediné zvíře v domě:

    

Fí se na mě dívá shora, prý neumím lítat!      Sušenku ti nezávidím, já mám lepší!


Pod dohledem mohu i do obýváku:

To jsem se proběhla, ale ta žízeň !


Doufám, že si budu moci ještě dlouho užívat králičího života a třeba Vám po čase napíši, co je u nás nového.

Vaše

P.S. Pokud mi budete chtít napsat, tak zde je má adresa: zaza-kralik@seznam.cz