od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Srpen v roce 2003
 • Zobrazuji 7 zaznamu.
 • 4.8.2003 08:43Pája
  Chováte někdo studenovodní ryby, mloky apod. ? Chladíte jim v těchto vedrech vodu ? Jak?
  18.8.2003 02:24Michal
  Sousedovi zdrhla želva nádherná,..nejdřív sem nevěřil a poté jsem se smál inzerátu v nástěnce-utekla mi želva-kdo jí najde,...bla bla bla,..:-)) UZnělo to vážně krásně,..utekla mi želva,...:-))))
  19.8.2003 14:11Libb
  Michal:
  :-)) No já jednou našel želvu na zahradě, když jsme okopávali brambory. Nikdo se k ní nehlásil...
  - - - - -
  jo ale ta sousedova želva asi nebyla vodní, nebo ano?
  20.8.2003 12:51Pája
  Libb a Michal:
  Želva nádherná je vodní a někdo je v teplém počasí chová venku na zahradě v bazénku ..... A želva dovede utíkat ... co pelášit !
  24.8.2003 19:16Anajka
  Michal: to bys nevěřil, jak Prcek běhá rychle, když ji v obýváku vypustím. A jak klape krunýřem po podlaze ;)) Ale frnk, a už je včudu ;) Ale plave ještě mnohem rychleji.

  Už se jí začaly odlupovat destičky na krunýřku, dneska jsem si ji ulovila a pomáhala jí je odlupovat, pořád se mě snažila kousnout a syčela u toho ;)) Ale vím, že to má ráda, jinak zaleze v akvárku na dno pod klacek a dře se o něj, aby je odloupala.
  - - - - -
  MIchal: mimochodem v prvním příspěvku je napsané, že je Prcek želva nádherná (někde se uvádí ještě ozdobná) a že je vodní a jsou tam její fotky ;)
  25.8.2003 12:37Martina
  Ahojky ;)
  Jak je to se zimním spánkem u želv?
  Jako malá jsem 2 měla, jenže to tady o nich nebyla literatura, prodavačka mi k nim prodala to malinkaté umělohmotné akvárko (možná ho pamatujete) a řekla mi, že je pro ně akorát, protože kdyby byly celé ve vodě, mohly by se utopit ... Ani nevěděla, že se jim musí svítit ... Jedna mi umřela docela brzo, druhou jsem měla přes rok, na podzim zahájila zimní spánek, normálně byla skoro pořád s hlavou pod vodou, vypadala jako mrtvá, ale žila. A skoro vůbec nejedla. Trvalo to tak 4 měsíce. Pak umřela
  25.8.2003 20:23Anajka
  Martina: Prcek se chystá na zazimování většinou v průběhu listopadu, řídí se podle zkracování dnů. Začíná to tak, že pomalu přestává jíst, jí jen několikrát týdně a po pořád menších dávkách a v zimě jídlo odmítá úplně. Zaleze na dno, většinou někam "do úkrytu" (ve svém akvárku se zahrabe do kamínků pod klacek většinou) a tam chrupe. Kolikrát denně nebo týdně se chodí nadechnout, to fakt nevím, musela bych u ní hlídkovat. Snažím se když spí po místnosti nedupat, časté probouzení jim nesvědčí ;) Zazimování je pro želvy hodně důležité, protože regeneruje. Pokud se želvám celý rok topí v akvárku, tak nemají šanci zazimovat, snížit svoji tělesnou teplotu tak, aby netrávily jídlo a v důsledku toho ho přestaly přijímat. Proto je dobré na těch 5 - 6 měsíců jim snížit teplotu tak na 20 - 22 stupňů, aby byly schopné se vůbec zazimovat. V té době - pokud to není nutné - jim radši neměnit vodu, celkově je ze spánku nerušit. Někdy v březnu nebo dubnu jim zkoušet dávat jídlo, zda ho už začnou přijímat nebo ne. Každý rok je to jiné. Letos bylo velké teplo už v únoru a Prcek začala baštit dost brzo. Pak když v březnu a dubnu bylo zase chladněji, tak jídlo trochu omezila ale už nepřerušila. Minulý rok začala jíst až na konci dubna.
  Pro vodní želvy je důležitější dostatek vody než dostatek souše ale nějakou souš určitě uvítají. Hlavně když plavou na hladinu se nadechnout, tak je pro ně lepší, když si můžou i někam vlést a odpočívat tam od plavání. Navíc se rádi vyvalují na sluníčku ;)