od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Leden v roce 2004
 • Zobrazuji 21 zaznamu.
 • 5.1.2004 11:10Anajka
  Milá Ivo ;) hezky ses rozepsala, děkuju za hezký příspěvek ;) Abysme mohly pokračovat v naší načaté diskuzi, radši bysme to měly přesunout do mailiků, co říkáš? ;) Můžu ti napsat na ten, co máš u přezdívky? Taky by sis mohla doplnit info k přezdívce o tvých zvířátkách, jakou máš želvičku, druh a pohlaví a k tomu svoje další zvířátka, co myslíš?
  Jestli jsem to pochopila správně, máš želváka? Který byl původně samička? ;) Já mám samičku, která byla asi 6 let samečkem ;)) Až mě na veterině jednou vyvedli z omylu ;)
  Strašně se mi líbí, že houpeš želvičku na nártu, to je super ;) Zkusím to Prcka taky naučit. Máš pro ni v akváriu nějaké rostlinky? Já jsem to párkrát zkusila, ale vodní želvy jsou hrozní hraboši, takže kytka zachvilku zašla. Tak vyfasovala umělé rostlinky, které vždycky zahrabu na dně do kamínků. Ale Prcek neváhá a hned je vyhrabe, takže pak plavou na hladině. Vzhledově to je nic moc, ale zjistila jsem, že to dělá naschvál, protože se pak drápkama na ně pověsí a čučí z vody ;)
  Těším se na mailik od tebe ;)

  Napadlo mě - kdysi jsem četla, že vodní želvy mohou mít v akváriu nebo bazénku leknín. Sice mu asi budou hrabat a okusovat kořínky, ale jediný leknín tohle "želví mučení" prý přežije ;) Jaké máte názory na leknín u želvy v akvárku?
  5.1.2004 11:22enek
  lekník v akváriu je problém: za prvé si musíš pořídit nějaký tropický druh, který bude snášet vysoké teploty, klasický evropský leknín ti neporoste a brzy uhyne; za druhé je potřeba zajistit skutečně hodně světla pro růst leknínu, žárovka nebo zářivka nestačí; za třetí ti mohu garantovat, že Želva nádherná ti sežere i leknín - z vlastní zkušenosti vím, že mi i mnohem méně býložravé druhy želv sežraly jak Leknín bílý v bazénku na zahradě (dokonce byly schopné vyhrabat oddénky a ožrat), tak tropický druh afrického leknínu v akváriu
  5.1.2004 11:24Anajka
  Enek: dík moc za odpověď ;) To byla rychlost ;) Jinak když mrkneš na alba uživatelů, tak je tam provizorní album s tvýma želvičkama. Jestli budeš mít čas je pojmenovat, budu ráda ;) Postupem budu album doplňovat.
  5.1.2004 15:02Halibeli
  enek
  Ty Tvoje želvy jsou úžasné. Doufám, že se mi jednou podaří vidět je na vlastní oči. Všechny na fotkách jsou ve vynikající kondici. Výstavní kusy! Týýýý vado! :o)))
  6.1.2004 16:00Sugar
  Enek
  Mam prosbicku, co se tyka zelv suchozemskych, chtela bych prodiskutovat chov zelvy uhlirske a nasledne, dle rozhodnuti ji zakoupit a chovat. Nevis o chovateli? Diky za pripadne info, Dagmara
  7.1.2004 10:57enek
  S jedinou výjimkou chovám vodní nebo semiterestrické želvy. Se suchozemkami nemám tolik zkušeností, takže bych se nerad pouštěl na tenký led.
  Geocehlone carbonaria je moc hezký druh želvy. Nemyslím si, že je nějak extrémně náročný na chov, ale bude to chtít přiměřeně udržovat dostatečnou teplotu, optimální vhlkost vzduchu i substrátu. Potravou jsou to plodozraví býlozravci.
  Pokud o ne skutečně máš zájem, kontaktuj p. Bednáře (na www.ifauna.cz určitě najdeš ještě nějkaký jeho inzerat. Oni legálně dovezli faremní odchovy těchto želv. Pokud vím, tak nikdo, kdo je od nich kupoval s nimi neměl problémy.
  Doporučuji nastudovat literaturu, která o tomto druhu i v Čechách je celkem k dispozici.
  7.1.2004 11:40Halibeli
  Enek
  Zajímalo by mě, co si myslíš o názoru, že želva vyroste jen podle toho, jaké má akvárium. Tzn. je možné její růst omezit malým životním prostorem. Já s tím totiž zrovna stoprocentně nesouhlasím. Moje želvy rostly bez ohledu na prostor. Doufám, že teď už moc neporostou :o)))).
  7.1.2004 13:47Enek
  Myslim si, ze urcity vliv to mit bude. Ale je fakt, ze vsechna sva mladata chovam v pomerne malych plastovych krabickach, ktere se snadno cisti. A zelvicky rostou velmi dobre.
  Jo a jen tak mimochodem, Hali a Beli ti jeste porostou, klidně mohou byt třikrát tak velké. :-)
  Moje největší samice má kolem 3 kg a skoro 30 cm karapax. A udávaná maximální velikost je u samců 30 cm a u samic kolem 45 cm.
  7.1.2004 13:52Anajka
  Halí: tak to se máš teda na co těšit ;)))
  7.1.2004 14:11Halibeli
  Enek
  :o)))))) Na to jsi mě už připravil, když jsi mi sdělil, co mám vlastně za druh :o). Každopádně doufám, že velikost Tvé největší samice bude i velikostí mojí největší samice (chichi největší ze dvou...). 30cm asi "unesu"....45 cm ne... To nezbyde nic jiného než vybudovat jezírko na zahradě a přes zimu zimovat... Nebo jim ve svém budoucím bytě věnuji jeden pokoj, kam nainstaluji 1000 l akvarium :-D.
  7.1.2004 14:53Halibeli
  Tak holky mají první album:
  TRAMTADADÁÁÁÁÁÁ! :o)
  ******************************************************
  https://www.kralici.cz/zelvy/alba.asp?halibeli1
  ******************************************************
  7.1.2004 15:14Klarisa
  ENEK

  mam dve zelvy nadherne, stari 3,5 roku, velikost cca 10cm. Pred par tydny zacala jedna zelva byt dominantnejsi a zacala druhou zelvu kousat do zadnich nohou. Ze zacatku se vse obeslo bez krve, ale ted jsou kousance na nohou az do krve. Dle odbornych knih dezinfikuji ranky ajatinem (tedy jen v pripade, ze jsem doma a vidim utok na vlastni oci). Me to vcelku znepokojuje, nerada bych musela zelvy oddelovat. Je to normalni? Nevim, co mam delat....

  dik za odpoved,
  K.
  8.1.2004 08:18Anajka
  Hali: tyyyyjo, tvoje želvy jsou úúúžasné ;) Musím Prckovi do albíka doplnit taky detaily hlavičky, krunýře a nožiček ;) A pořádně ji změřit a zvážit.
  8.1.2004 09:34enek
  Bohužel Želvy nádherné jsou velmi agresívní druh, nikdy nemají daleko ke kousnutí jiné želvy.
  V každém případě želvy odděl nejméně na dobu, než se veškerá poranění zcela zahojí, protože nezhojené ranky tu agresívní vždy budou dál a dál lákat k dalším kousancům a rány budou horší.
  Pak je můžes zkusit dát zpátky, ale opatrně a hodně je pozoruj. Třeba se nevyhneš držet je dlouhodobě odděleně.
  O příčině je obtížné spekulovat. Želvy nemají klasickou sociální hierarchii, ale v každém případě si určité postavení budují. Vždy ve skupině budeš mít jednu největší a nejžravější želvu a jednu nejmenší. Může to být způsobeno problámy s krmením, nedostatek některých minerálů, nedostatek prostoru apod.
  8.1.2004 13:33Klarisa
  ENEK

  dekuji za odpoved, ktera me tedy moc nepotesila. Teto odpovedi jsem se bala, jelikoz jsem si to myslela....Po kazdem kousnuti je zelva oddelena cca na 24hod, nemam druhe akvarium, kde bych ji mohla ubytovat na delsi cas...ale asi si ho ale budu muset poridit. Ikdyz si neumim predstavit, az budou obe zelvy vetsi, jak budu mit v byte dve velka akvaria.

  Kazdopadne dekuji za odpoved. K.
  9.1.2004 16:53Sugar
  PROSBA!!! Co se tyka zelv suchozemskych, chtela bych prodiskutovat chov zelvy uhlirske a nasledne, dle rozhodnuti ji zakoupit a chovat. Nevite o chovateli? Diky za pripadne info, Dagmara
  10.1.2004 16:04Kobayashi
  Sugar: Diskuze především o suchozemských želvách je na www.teraristika.cz, tam je i plán chovatelských burz (nejbližší je teď 17. 1. ve Sky klubu Brumlovka, tam je vždycky želv dost a dost:)). Informace o chovu jsou i na www.zelvy.cz.
  12.1.2004 13:57Halibeli
  Mám dvě dospělé samice Pseudemys Concinna Concinna. Často u nich pozoruji, že se jedna chová jako samec při námluvách. Plave nad tou druhou a "šermuje" jí předníma nohama před obličejem - přesně tak, jako když chce samec "předvést své dlouhé drápy". Je to jen obyčejné "bisexuální" chování, které se projevuje i u jiných zvířat, nebo to snad znamená něco jiného?

  Fotky mých želv jsou na
  https://www.kralici.cz/zelvy/alba.asp?halibeli1
  12.1.2004 15:58enek
  sexuální chování nemá v přírodě za účel pouze rozmnožení; sexuální chování je mimo jiné i formou komunikace.
  velmi často sleduji, že se některé samice chovají čas od času jako samec, osobně se domnívám, že je to projev dominantního chování v daném prostoru
  něco na způsob sexuálního chování jsem čsto pozoroval i u mladých želv, které nemohly být pohlavně dospělé, takže to s rozmnožováním zřejmě nemá až tolik společného;
  13.1.2004 10:22Halibeli
  enek
  já jsem si to myslela. Samice, která se chová jako samec (Hali) je celkově o dost aktivnější a agresivnější. Když ji vezmu do ruky, škube sebou jako divá a Beli je ve stejné situaci úplně klidná, až lekavá. Dává to tedy smysl. Díky.
  - - - - -
  Kobayashi
  odkud pochází Tvá přezdívka?
  29.1.2004 13:27Kobayashi
  Halibeli - hlavně se mi nesměj, já ji začala používat ještě za let naivního mládí a teď už je pozdě s tím něco dělat:) - je to název kosmické lodi (ono to něco znamená japonsky) z virtuálního testu důstojníků Hvězdné flotily (ze Star Treku):). Ale zní to pěkně, ne?:)