od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Prosinec v roce 2004
 • Zobrazuji 8 zaznamu.
 • 6.12.2004 19:42mikulas
  ahoj lidi mohl by mi tu někdo poradit něco o Graptemys kohni-želvě mapové??
  7.12.2004 07:09Peter
  a čo chceš vedieť?
  8.12.2004 19:06elfina
  ahojik lidicky nevite co chybi zelve kdyz si okusuje nohu ?? ma tam takovej bolak ci co to je a my nevime co s tim je potreba s tim jit k veterinari ??
  10.12.2004 15:02enek
  chovám 2,4 Graptemys sabinensis, bude to skoro stejné jako tvoje Graptemys kohni - co by tě zajímalo?

  okusování vlastního těla sice někdy bývá způsobeno nedostatkem některých minerálů v potravě, ale v tomto případě bych se asi přikláněl k tomu, že želva tam mohla mít nějaké poranění, které postupně přešlo do boláku. mé doporučení: pokud máš více želv, tuto separuj, aby rána nemohla být napadána žádnou další želvou, kompletně vyčisti nádrž, vyměň vodu, aby se eliminoval jakýkoliv atak mikroorganizmy a želvě poranění cca jednou až dvakrát denně desinfikuj (doporučuji prostředek BETADINE), pokud by nepomáhalo, dej želvu mimo vodu a drž ji na suchu, vždy jenom tak jednou denně ji dej na čtvrt hodiny do vody napít, a teprve potom bych zašel k veterináři (ale asi nic jiného ti neporadí).
  případně udělej fotku želvy a boláku a pošli e-mailem
  15.12.2004 06:15peter
  Chrysemys rubriventris nelsony
  - - - - -
  Chrysemys rubriventris nelsony vie niekto niečo o nej chová ju?....teraz som si zadovážil a zaujimali by ma nejake jej specifiká?...chov bude asi podobný ako u elegansiek? a aj rozšírenie je z tých oblastí?...
  15.12.2004 13:50enek
  Správný název je Pseudemys concinna rubriventris; jeden ze tří v současnosti uznaných poddruhu Pseudemys concinna. Tento poddruh je asi nejhezčí ze všech třech, obvykle výrazně červeně zbarvený. Nicméně pochybuji, že k dostání bude právě tento poddruh, nejspíše někdo dovezl faremní mláďata Pseudemys nelsoni nebo Pseudemys concinna ssp. (nejspise P.c.concinna) a budto z neznalosti nebo možná i úmyslně jsou nabízeny pod tímto názvem.
  Nejdůležitejší je potřeba správně určit o jaký druh/poddruh se jedná a pak teprve řešit, jaké jsou nároky. Zkus udělat nějaké fotky a pověsit je sem.
  19.12.2004 11:50janka
  Ahoj mám pár otázek
  1.kolik váží želva Kareta obrovská?
  2.kolikati let se dožívá želva Kareta obrovská?
  3.kde se vyskytuje želva Kareta obrovská?
  prosím odepište
  29.12.2004 05:56Peter
  janka to su prinajmensom divne otázky...morske korytnačky asi nikto tuna nechová. Čo som čital v literature može vážiť až do 600kg, žije cca do 200rokov merá tiež okolo 1,5m...vyskytuje sa v oceanoch ale neviem kde presne