od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Květen v roce 2004
 • Zobrazuji 11 zaznamu.
 • 5.5.2004 19:47Hannah
  proda nekdo suchozemskou zelvu
  6.5.2004 08:21enek
  napis mi mailem a dam ti kontakt na zkuseneho chovatelel suchozemskych zelv, ktery ti urcite nejakou proda
  6.5.2004 17:06Zdenča
  Ahojky, jsem tu nová, časem vám ukážu moje želvičky, jsou sice zlobivé, ale já bych je nedala
  7.5.2004 06:37enek
  co znamená zlobivé?
  7.5.2004 10:04Zdenča
  enek:No to je třeba to, že se vzbudí asi tak v pět ráno a vyžadujou po mně, abych jim dala nažrat. Tim vyžadují myslím, že připlavou k přednímu sklu a plácaj tlapkama a strašně to šplouchá a nedá se u toho spát. Stačí jen minimální pohyb, třeba zívnutí a oni spustí.Chápeš??
  10.5.2004 12:22Anajka
  Zdenča: jo, tohle u svého Prcka pozoruju taky, připlave ke stěně akvárka a plácá tlapkama a dožaduje se pozornosti ;) Ale ne vždycky to je o jídle, dělá to i když je najezená. A když jí tam nasypu znovu granule, tak je nechce a plácá se dál. Většinou se chce proběhnout venku na podlaze. A když chce zase do akvárka zpět, tak k němu přileze a čeká, až ji dám zpět.

  Alameda: moje želva je taky dost ochočená, většinou na ní poznám, co po mě chce. Chce to prostě jí věnovat pozornost (zvlášť když je v akvárku sama) a všímat si signálů, které vydává. V podstatě něco podobného jako psal Enek ;)
  26.5.2004 08:18alameda
  Anjka: jako ja fakt nechapu jak se muze zëlva ochocit:))
  26.5.2004 08:40Hugo
  Nevíte někdo jak otevřít želvě tlamu? V noci jsem od sebe odtrhával 2 loňský bahenky, kde jedna byla zakouslá druhé do špičky ocasu a ta druhá té první do nohy. Když jsem je chytil tak ta druhá povolila a zakousla se do mne, ale ocásek z tlamy té první želvě jsem vytahoval dost násilím. Kupodivu vydržel celej.
  A jak jsou nebezpečné vzájemné potyčky a kousance těchto želv? Snažím se je krmit odděleně, ale občas se některá zakousne, zpravidla do drápků a jednou dokonce zespodu do krku. Je naděje, že je to věkem přejde?
  27.5.2004 09:57enek
  bahneky jsou zrovna dost hloupé, při krmení se skutečně velmi často napadají,
  27.5.2004 10:20Hugo
  A je nějaký způsob, jak jim tu tlamu otevřít ? Domnívám se, že by se to mohlo někdy hodit.
  Pak by mě ještě zajímalo, zda je lze přes léto chovat společně s M. rivulata a zde je potřeba na rivulatky mít nějaké povolení po vstupu do EU.
  28.5.2004 07:47enek
  ne, na M. rivulata neni potřeba žádné povolení, je to běžný jihoevropský druh. společný chov s Emys orbicularis je možný a bezproblémový, dokonce by neměl být problém ani při různých velikostech chovanců. v přírodě se na mnohých lokalitách vyskytují společně.

  s otevíráním tlamy u želv je to trochu komplikované; nejprve se musí vytáhnout hlava z krunýře,a to už je mnohdy velký problém, no a pak palcem a ukazovákem jedné ruky uchopíte horní čelist a palcem a ukazovákem druhé ruky uchopíte spodní čelist a pomalým přiměřeně hrubým násilím tlamu otevřete. snadno se to napíše, hůře provede.
  u bahenek by neměl být problém, ale třeba u takových Cuora (dříve Pyxidea) mouhoti, než jim otevřete tlamu, abyste jim např. vpravili orálně nějaké medikamenty, to propotíte dvě trička a ještě nemusíte být úspěšní