od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Leden v roce 2005
 • Zobrazuji 17 zaznamu.
 • 3.1.2005 21:55alach
  korytnačky su super
  7.1.2005 18:54Nella
  Potrebovala bych poradit. Mam dve asi mesic stare zelvicky pseudemys nelsoni, a jedna z nich ma docela maly apetit. Taky porad vyspava pod zarovkou. Maso nechce skoro vubec. Oproti te druhe se lisi taky tim, ze ji cervena brisko (coz je u tohoto druhu jeden ze zakladnich znaku). Druha zelva je uz 2x vetsi. Nevite nekdo, co by ji mohlo chybet? Nejevi zadne znamky nemoci a vitaminy jim do akvaria pridavam.
  9.1.2005 11:47Sidisan
  Zdravím všechny a prosím o radu. Rozhodl jsem se pro chov vodních želv a rád bych si pořídil některý ne až tak častý druh. Z literatury jsem vybral a zaujaly mě tyto: Kinosternon Subrubrum, Cuora Trifascinata, Heosemys Spinosa. Rád bych věděl, jsou-li některé z nich sehnatelné za rozumnou cenu a kde. Jde mi o zdravé mládě, případně pár. Specielně prosím o názor uživatele Enek. Všiml jsem si, že pod nickem Enek, nebo vlastním jménem se ukazuje kdekoliv se na internetu jedná o želvy. Dle mého názoru je to nadšenec s velkým přehledem proto, milý Eneku, prosím o tvuj názor. A také, protože vím, že jsi zaměřený na dost zajímavé terekovité želvy africké, zeptal bych se, jestli ty sám nemáš z poslední doby nějaká mláďata zajímavých druhů. O afrických jsem toho bohužel tolik nevyčetl, ale jednalo by se mi o některý z menších druhů. Mé největší sympatie má ale přeci jen první zmíněný druh: Kinosternon Subrubrum. Prosím všechny hlavně o informace o něm. Děkuji všem za případné reakce.
  10.1.2005 09:08enek
  to Nella: Pseudemys nelsonni jasou převážně býložravé želvy, takže doporučuji, aby stále v akvárui měly nějaké listí (pampelišku apod.) problém s rozdílným růstem je zřejmě normální, protože já má sedm Pseudemys peninsularis a jedna želva roste nádherně, pár dalších jakž taž a dvě skoro vůbec. když želva vylézá na souš a zůstává tam delší dobu, tak to obvykle znamená, že to není úplně v pořádku; můžeš zkusit na nějaký čas oddělit je

  to Sidisian: na jednu stranu oceňuji, že si někdo chce pořídit nějakou trochu zajímavější želvu, ale poprvdě řečeno, vybírat si podle knížky... Klidně ti mohu sehnat i Cuora trifasciata, ale připrav si 1.000 EUR. Heosemys spinosa neseženeš pod 2.000 CZK, ale pokud to bude import, tak skoro určitě uhyne. A odrostlá a zkalimatizovaná zvířata ti nikdo neprodá. Kinosternon subrubrum se asi dají sehnat, ale bohužel s klapavkami ti nepomohu.
  Africké tereky mají tu ohromnou výhodu, že jsou vemi živoptaschopné a proto bych je klidně doporučil i začínajícímu chovateli a budou to zajímavé druhu.
  10.1.2005 11:52Anajka
  Hezké ;)

  http://www.novinky.cz/04/72/25.html
  10.1.2005 11:55Sidisan
  to Enek: Díky za názor. Je pravda, že vybírat želvu podle knížky je zvláštní, ale jako člověk bez zkušeností a bez kohokoliv zasvěceného v okolí jsem na nich, dá se říct, závislý. Musím říct, že cena 1000 euro nebo problematický chov je něco, čemu bych se raději vyhnul. Co se týče afrických terek tak rozhodně nejsem proti nim zaujatý a pokud bys měl možnost poskytnout k prodeji mládě v rozumné ceně, tak by mě to potěšilo. Ale opakuji, že se mi jedná hlavně o malé želvy. Želvě dosahující v dospělosti velikosti karapaxu 30, 50 cm nejsem schopen zajistit odpovídající podmínky. A už vůbec v případě páru želv. Proto mě zajímají druhy dorůstající se do cca 20 cm v dospělosti. A z nich pak ty, které dobře plavou, jsou životaschopné a snad i snášenlive a případně mají i uzavíratelný plastron. Věřím, že některé tereky moji představu splňují a pokud bys mi mohl pomoci s obstaráním takové, tak budu vděčný.

  to all: Pokud by mi někdo mohl poskytnut infomaci, kde obstarat Kinosternon Subrubrum, případně jiný zajímavý druh malé želvy, tak prosím napište. Díky

  Mail:
  svobodus@email.cz
  10.1.2005 13:53enek
  ahoj Anajko, už jsem viděl :-) a včera byla i reportáž na Nově
  hezká želvička
  11.1.2005 09:45Peter
  Nela) ja odporučam takuto korytnačku rozkrmiť...to jest asi tak tie čo pomaly rastu su menej žrave a viacej vyberave...takže by som ju krmil hlavne tým čo ma rada a ona sa postupne rozožerie viacej a vtedy bude už menej vyberava....no može to byť aj teplotou...napriklad na spodnej hranici optima niektore žeru viacej ine menej a ak dvihneš teplotu bude to lepšie.
  11.1.2005 10:39Nella
  Já mám spíš pocit, že jí něco je. Teplotu v akváriu má 29 stupňů a salát je tam pořád. Je fakt, že 95 procent ho sežere ta druhá, protože baští prakticky neustále jen s malými přestávkami a je jí prakticky jedno co. Ta malá se i málo hýbe, a občas cuká hlavičkou, jako by měla nějaké křeče. Ráda se vyhřívá, asi jí to dělá dobře. Myslím si, že bakterie to být nemůžou, vodu měním často, navíc mají ve vodě stříbrnou destičku. Nevím si s ní rady. Ráda bych jí pomohla, ale nevím jak.
  18.1.2005 19:29Nella
  Maličká už je dobrá. Jíst sice nechtěla, nakonec ale musela. Donucovací metody zabraly, a když zesílila, začla baštit sama. Hezky jsme to spolu zvládly. Dik za rady a hodně radostí z vašich želviček.
  19.1.2005 07:57Peter
  tešime sa s Tebou :)
  19.1.2005 09:59Tabi
  Ahoj lidičky, mohli byste mi prosím poradit?

  1) Agátce se objevily flíčky na krunýři a myslím, že se "množí", nevíte co to je?
  2) obě holky mají krátké drápky a je jim už min. 3 roky, ale zdá se mi, že mají každá jiný ocásek, jsou to obě holčičky?

  snažila jsem se to nafotit :
  https://www.kralici.cz/zelvy/alba.asp?a=25
  24.1.2005 20:28villee
  Mám želvičku a chtěla bych se zeptat jak poznám pohlaví. Krmím ji suchýma červama. Pořád je ve vodě a vůbec nechodí na světlo na kámen. Mohl by mi někdo napsat víc rad jak ji chovat??
  25.1.2005 15:56Tabi
  villee
  pohlaví se myslím pozná podle ocásku a sameček má dlouhé drápky na předních nožkách, ale to Ti asi líp poradí někdo jiný .o)
  na kámen možná chodí, když nejsi doma, naše holky si už zvykly, ale taky občas skočí "bungee jumping" do vody, když projdeme kolem želvárka
  kromě suchých červů ji můžeš dávat i živé, žížaly nebo granule (želví, my dáváme i kočičí) ... když koukneš do odkazů vlevo, najdeš tam plno dobrých rad .o)
  25.1.2005 18:32Nella
  villee)
  Záleží taky na druhu tvojí želvičky, různé druhy mají různou skladbu potravy (různý podíl rostlinné a živočišné složky). Některé druhy vodu moc neopouští, jiné na souši tráví poměrně dost času. Pohlaví se dá jednoznačně určit až od jistého stáří (u mláďat jsou to jen odhady), když se začnou více vyvíjet pohlavní znaky. Sameček má vyústění kloaky na ocásku dál od tělíčka než samička (většinou zhruba na okraji horní části krunýře), ocásek je delší a na konci do špičky. V albech určitě najdeš obrázek takového ocásku. Drápky na předních nožkách jsou u samečků delší (mláďata ale mají obecně krátké drápky), také často bývají barevnější než samičky.
  30.1.2005 00:05Anajka
  Nějaké fotečky Prcka ;)

  https://www.kralici.cz/zelvy/alba.asp?prcek02
  30.1.2005 12:40Johan
  Jako začátečníka v chovu želviček mapových by mě zajímalo zda je normální, že po koupi a přinesení se želvička 2 dny stále jen rozhlíží z vody po okolí a nevylézá na souš. Akva mám zařízené normálně - 1/3 souš ke slunění a 2/3 vody s malými ponořenými výlezy na souš.V prodejně byla želvička k neuržení, jednou na souši, jednou ve vodě, ale doma je stále po krk ve vodě. Teplota vody 25°C a žár. na souš je 40W.Tak nevím. Děkuji za každou radu. Johan von Banhoff