od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Srpen v roce 2010
 • Zobrazuji 62 zaznamu.
 • 1.8.2010 13:19Denir
  Tak a máme vyhráno, Bobík se už sluní :-)))
  3.8.2010 11:59Mik
  Zdravím všechny želvičky, želváky i jejich chovatle. :) Mik a jeho Míša (želvička).
  3.8.2010 12:48Marta
  Denir mockrát děkuji za odpověd moje želva zatím jí a co když přestane jíst co mám dělat nechci aby mi umřela mě už umřely 3
  - - - - -
  děkuji za odpověd Denir Jinak se jmenuji Martina
  - - - - -
  Akorát nevým jestli mám svítit želvám celý den nebo né je to nutné nebo není děkuji Martina
  3.8.2010 22:40Denir
  Marta: ahoj, svítit stačí jen když jsi doma,pár hodin zaleží na tom, kde máš akvárium. Já ho mám pod slunečným oknem. Když je teplo, tak oddělám záclonu a svit slunce stačí. Jinak svítím 3-4 hodiny. Žrát by ti neměla přestat, pokud jí budeš dávat, to co píšu v jídelníčku. To, že ti umřely želvy je mi líto ale nic není bez příčiny...zjistila jsi, kde byla chyba? Mě umřel teď želvák, měla jsem ho od holky, která ho krmila rohlíkama a chlebem.
  4.8.2010 09:46marta
  Za jak dlouho vyroste želva nádherná do velikosti 15cm děkuji Martina
  4.8.2010 20:37M.
  Marta:
  Mně vyrostla na 15 cm za necelý rok.
  4.8.2010 21:33Jordana
  Zdravím všechny.
  Poradíte mi někdo, jak želvu donutit žrát? Už je to cca týden, co náš želvák odmítá ryby, sušené červi, hovězí maso... Sluní se (sice na druhé straně něž má lampičku, ale je na souši a jde mu tam slunko zvenku), po akvárku občas plave, když přijdu k akvárku tak reaguje. Letos byl dost nemocný, a tak ho víc pozorujeme.
  Díky za rady.
  4.8.2010 22:54Denir
  Jordana: a jaký má trus, vypadá to na zácpu. Jí méně, nebo vůbec? Jakou má hladinu vody, na plavání, nebo jen tak akorát? Zkusila bych jí dát do teplejší vody, tím se prohřejí střeva a měla by se vyprázdnit. Na co, byla léčená?
  5.8.2010 08:31Jordana
  Denir: máme pocit, že trus nemá žádný, a trvá to taky něco asi přes týden. Hladinu vody má tak akorát, ale plavat v ní může, a na to je zvyklý od malička (je mu něco přes 15 let). Měl akutní selhání centrální nervové soustavy (proto jsme mu na radu lékaře odstranili topítko, ale to už má taky od února) a pak měl problémy s vyhřezlým konečníkem. Přemýšlím, že zavolám na veterinu, ale v zimě/na jaře jsme byli na veterině pořád a doktor už pak říkal, že ho moc pozorujeme .. :-)
  6.8.2010 14:00Denir
  Jordana: a co dělal s tím vyhřezlím konečníkem? Má se totiž zatlačit zpátky a potom jemně masírovat, tak by se jeho funkčnost měla trochu spravit. Měla bys mu dat více vody ať plave dostatečně. No a navštivte veterináře.
  6.8.2010 14:48Jordana
  Denir: Pardon - oprava, to jsme si mysleli, že je to vyhřezlý konečník a byl to penis (už se mi to plete:-( a skončilo to amputací. Plavat se mu moc nechce, pořád se vyhřívá, a když mu dáme víc vody, tak ho hlídáme, takže ji nemá pořád. On se nám asi v tom únoru topil - jak mu bylo špatně, tak se nějakou dobu nedokázal dostat na hladinu a nadechnout:-(. Ordinační hodiny na veterině mají myslím v pondělí, tak to zkusím, co nám řeknou.Díky za info.
  6.8.2010 15:53Denir
  Jordana: dej mi pak vědět, jak jste dopadli. Držím palečky.
  6.8.2010 16:11Mik
  Tak jsem si do dnešního dne myslel, že mám samičku, ale jak to vypadá, tak tomu nebude. Nevíte někdo, zda-li předníma končetinama třepotá i samička, asi ne že? Je fakt, že drápky nemá tak dlouhé jako měl Mik a ocásek má také menší. Plastron není tak vyboulený dovnitř. Mik a tedy želvák...
  6.8.2010 18:14filipek
  tak mam zelvu nemuzu do ni dostat vitaminy nechce otevrit hubu
  nevite nekdo co stim mam delat?
  6.8.2010 18:44Gábina
  Mám stejný pocit jako Mik. Donedávna jsem si myslela, že mám samečka. Drápky mu najednou povyrostly. Ale teď jsou už nejakou dobu pořád stejně dlouhé. Plastron je vespod rovný a ocásek -sice tlustější,ale krátký. Předníma nožkama třepotal - vábil - kořen :-), tak jsem si myslela,že je to sameček. Ale teď taky váhám... Mám ho 2,5 roku a koupila jsem ho úplně malinkého. Tak může mít necelé tři roky. Tak si myslím,že by se to už mohlo poznat. Nebo se mýlím? Gábina
  6.8.2010 19:46Denir
  filípek: hubu ti určitě neotevře :-( Vitamíny a lečívo je dává především do jídla...pokud máš kapsle, tak nařízni maso a vlož je dovnitř,jestli prášek, tak stejný postup. Musí ti jídlo pozřít na pinzetě.
  6.8.2010 21:32Mik
  Gábina - Já osobně jsem si toho všiml až dnes, kdy vábil přísavku, jenž mi drží trubičku, která přivádní do akvárka vodu. Nejdříve ji utrhl, pak kolem ní plaval jak šílenej, poté začal vábit a kousat do ní. Z toho celého jsem usoudil, že jde o samečka. Já mám tuto želvičku cca od nákupu 9 měsíců. Roste jak z vody. :) Nyní už má na délku krunýře 10 cm a to byla při nákupu veliká jak víčko od piva. Nic jiného ji nezájímá, než papání a slunění. Tak jsem ji dopřál dvoudení půst a dostane až zítra. Mik.
  - - - - -
  filipek - já mám vitamíny v kapičkách a jsem spokojen. Kápnu do akvárka a jelikož želvička pít musí, tak je pije i s vodou. :)
  - - - - -
  Docela by mě zajímalo, proč želváci vábí něco, co vlastně želvou není. Jak to, že to nepoznají?
  8.8.2010 21:57M.
  Mik: Samci i samice se vábí vzájemně. Z vlastní zkušenosti to můžu potvrdit, takže podle vábení bych pohlaví nerozlišoval.
  9.8.2010 13:18Mik
  M. - Děkuji. Právě mě to bylo divné, protože vše ukazuje na samici. Krátké drápky, plastron plochý, ocásek krátký (malý). Mik měl při této velikosti drápky dlouhé, ocásek podstatně větší a plastron vyboulený dovnitř. Mik.
  9.8.2010 14:00Marta
  Dobrý den chci se zeptat co znamená když moje želva samec je na samici ze zadu děkuji Martina že na ní sedí ze zadu
  9.8.2010 19:04Denir
  Marta: pravděpodobně půjde o páření,nachytala bych misku se s jemným šterken smíchaným s pískem. Sice je to nepravděpodobné ale může dojít k oplodnění a samice, si bude hledat místo na snůšku. Vajíčka je potom lepší dát do umělé líhně, musí se dodržovat přesné teploty.
  10.8.2010 09:31........
  chci se zeptat chci si koupit želvu vosní musim si kupovat 2??? nebo stačí jenom jedna. děkuju
  10.8.2010 11:06Marta
  Dobrý den chci se zeptat i mládata kladou vajíčka samice měří 4,5 a samec 7cm je možné aby měli mládata děkuji Martina.
  10.8.2010 19:46Denir
  Marta: ano i tyto želvy jsou už připravené k páření, ovšem v zajetí se to málokdy odchov podaří. Buď to najdete vajíčka ve vodě, které tam naklade nervozní a nepřipravená samička. Určitě bych začala tajně samičku sledovat, během 4-6 týdnů, to je doba pro kladení vajíček po opodnění. pozor aby samička nezačala být nervozní, to by mohla vajíčka nanést do vody. Nachystejte do nádrže větší misku zasypanou směsí rašeliny a písku, výška by měla být až 3 cm.
  - - - - -
  anonym: to záleží na podmíkách, které jim chcete přichytat. Pokud chcete želvy 2 musíte počítat až z metrovým želváriem. Ale želvičce nevadí, když bude sama. Doporučuji si přečíst ubytování.
  10.8.2010 21:56Gábina
  Mik: tak to je teda želvička velká jak se patří! Moje želvička má jak jsem už psala necelé 3 roky a měří 17x15 cm a váží 600 g. Nevím,jestli je to moc,či málo. Ale začla jsem jí omezovat v jídle. Tím myslím, že dostává dostatek potravy-ale ne každý den. V začátku jsem ji nevážila,ale když jsem ji měla 2 měsíce doma (to mohla mít tak půl roku???) tak měla 8,3 x 7,8 cm a vážila 80 g. Takže vyrostla taky dost :-). Začla hlavně růst, když jsem jí pořídila větší akvárium. Teď,jak je možnost, dávám ji ven do vaničky,ale na noc ji dávám zpět do akvária. Gábina
  10.8.2010 23:14AAA
  Ahoj chci se zeptat, co znamená, když želva vystrčí hlavu nad hladinu a začne jakoby syčet (funět). Nedávno jsem 2 želvy od sebe musela oddělit a jedna od té doby funí. Také jsem změnila velikost želvária i umístění. Děkuji za odpověď
  11.8.2010 15:58Mik
  Gábina - jo, jo. roste jako z vody. Také by jenom pořád jedla a jedla. I já jsem musel přistoupit k omezení potravy. Je sice pravda, že se jí to moc nelíbí, ale musí si zvykat. Mik.
  - - - - -
  Ještě k těm nakladeným vajíčkům. Při přemisťování je třeba dbát na to, aby se neotočila vzhůru nohama.
  12.8.2010 13:54Natysa
  nevíte kdo dal ten inzerát???nedali tam email
  - - - - -
  neprodává někdo želvu??nejlépe suchozemskou?
  13.8.2010 13:13Anonym
  Dobrý den jak poznám že je samička nerozní děkuji Martina
  14.8.2010 10:48voriseka
  Ahoj mám stejný problém jako AAA. Také mi želva (dospělá) začala pískat. Co mám dělat? Prosím poraďte. Díky
  14.8.2010 11:23M.
  voriseka: Nic nedělej. Mně želvy taky pískají, když mají vystrčenou hlavu z vody. A nemocné určitě nejsou. Dýchací cesty mají naprosto čisté, dělají to už spoustu měsíců.
  14.8.2010 11:39Salvie
  před nedávnem se to tu pískání řešilo a někdo to tu celkem rozumně vysvětlil- boužel už si nepamatuju cožeto je, ale nic to neni. Moje nejstarší želva to dělá už asi rok a je naprosto zdravá.

  Máte někdo želváky v jezírku?? Letos jim moc počasí, až na těch pár parných dnů, nepřeje co. Tak doufám, že se to vylepší ještě aby si to užili. Kdy je berete dovnitř?? Já je tam mám každý rok a nikdy to neudržim :) ale tipla bych, že asi podle počasí tak koncem září??
  14.8.2010 21:59Mik
  Onemocnění plic
  Projevování: Želva špatně dýchá - píská, má u nosu bublinky, nejí, je apatická.
  Proč: Průvan, velké rozdíly teplot, vzduchu a vody, celkově ošklivý zdravotní stav se sníženou odolností.
  Léčba: Zlepšení podmínek, stálá teplota vody i vzduchu, heřmánkové koupele, léky od veterináře.
  - - - - -
  Je ale opravdu zapotřebí důsledné sledování zde popsaných projevů.
  - - - - -
  Mě osobně Michaelka nepíská. Jedniný zvuk, jenž vydává je ten, když prudce zasune hlavu do krunýře.
  - - - - -
  Mik, předchozí můj želvák, ten zřejmě dostal něco jako zápal plic. Začínal býti dosti apatický, našikmo plaval. Netrvalo to moc dlouho a z nosu mu začal týci hlen, bylo vidět, že špatně dýchá (vysloveně se dusil) a následně na to po několika hodinách zemřel. Já osobně se domnívám, že to bylo infekčního původu. U Michaelky toto zřejmě moc nehrozí, protože je schopná zlikvidovat vápníkovou želvičku za dva dny.
  - - - - -
  Salvie - co jsem se dočetl, tak se želvičky nechávají venku do konce září, jak sama zde píšeš. Mik.
  - - - - -
  Dotaz - rád bych pro Michaelku nové, větší akvárko. U nás je nově otevřen obchod, kde mají pěkná akvárka. Jediné, co mě trápí, že jsou z Polska. Trochu mám strach, abych neměl jednou povodeň. Máte někdo s těmito akvárky zkušenost?
  16.8.2010 13:46voriseka
  Ahoj děkuji za odpovědi. Želva je aktivní, jí dobře (někdy až moc :) ). Bublinka se jí u nosu nedělá. Takže vše je v pořádku a nemám si dělat starosti?
  16.8.2010 15:52Mik
  voriseka - Zatím to vypadá, že bude zřejmě vše v pořádku. Mik.:)
  16.8.2010 20:32voriseka
  díky za názor a rady.
  17.8.2010 10:31Jordana
  Denir: Zapomněla jsem napsat, co je našemu želvákovi (ptala jsem se tu na problém, že nežere a netrousí). Tak dle veterináře - má trochu krve v moči a musíme mu hlídat ledviny. Stravu máme zkusit doplnit o řasy. Dostal injekce s vitamíny a ant. Snad bude v pořádku. Ještě jednou děkuji za odpovědi.
  17.8.2010 13:43Denir
  Jordana: přejeme brzské uzdravení
  17.8.2010 14:56LuLu
  Máme doma měsíc a půl malou želvu červenobřichou a můj přítel začal dnes ve zverimexu uvažovat o tom, že by jsme k ní koupili ještě jednu malou želvičku, aby nebyla v želvariu sama. V obchodě, kde jsme dnes koukali, měli dva druhy vodních želv, ale ani jeden druh není to samé, co už máme doma. Napadá mě proto otázka, jestli je špatný mít dvě želvy, přičemž každou jinou? Co kdyby se nám z nich do budoucna vyklubal páreček, ale nestejnýho druhu. Díky za názor a radu
  18.8.2010 10:04enek
  já myslím, že je lepší pořídit další želvu stejného druhu a pokud jiného druhu, pak bych se přikláněl ke druhu ze stejné oblasti, kdy se tyto dva druhy mohou potkat v přírodě. je nesmysl k novoguinejské Emydura subglobosa pořízovat severoamerické Trachemys, Pseudemys nebo i někou klapavku. ke křížení by nejspíše dojít nemělo, ale budou tam jiné nároky a pokud nechci trápit jednu nebo druhou, tak společný chov není vhodný. takže doporučení ode mě: poohlédnout se po inzertních serverech a pořídit E. subglobosa (nemůže to být tak těžké, je to poměrně běžný druh a spousta lidí je už množí), a nebo pokud chcete zkusit něco jiného, pak bych doporučoval buďto nějakou dlouhokrčku z Nové Guineje, nebo nějakou Elseya novaeguienae (ev. E. shulzei; E. brandenhorsti spíše ne, ty jsou už moc veliké).
  19.8.2010 09:51marta
  Prosím vás mám 2 želvy samce 7cm a samici 5cm můžou být v 15litrovém želváriu obě děkuji Martina
  19.8.2010 14:13Denir
  Martinko, nemůžou..je to pro ně malé, co jim koupit větší a trochu zainvestovat :-) Pokud je budeš chtít mít napořád, tak pouvažuj, zda chceš hodně vody nebo jen akorát.:-)
  19.8.2010 21:02Mik
  marta - opravdu je to trochu malé. Já mám jednu a také se rozhlížím. Mik.
  20.8.2010 23:11M.
  marta: To je opravdu miniaturní bydlení a naprosto nevhodné. Doporučuji zainvestovat do velkého akvária. Želvy rostou rychle a potřebovali by časem (tak do 2 měsíců) větší akvárium.
  23.8.2010 21:57kaatja
  ahoj, mam vodni zelvu a kdyz cistim akvarko, tak musim nasat vodu zkrz ten vsechen sajrajt, co v te hadicce po zelve je. Ted me napadlo - da se z toho chytit zloutenka??? nebo je blbost, aby zelva mela viry zloutenky a ja jsem jen paranoidni??
  24.8.2010 07:38Denir
  kaatja: o žloutence mi není nic známo. Pokud se bojíš nakažení z vody, tak doporučuji dát do vody filtr, nebo používat rukavice.
  24.8.2010 11:09marta
  Dobrý den o kolik cm mi povyroste želva nádherná za 1 měsíc děkuji Martina
  25.8.2010 15:36verča97
  Jakou teplotu musí mít voda v akvárku pro želvu?
  26.8.2010 08:25jaja
  pro malé tak 26-28.Moje želvy mají karapax dlouhý asi 11cm a v akvárku mám 24 nějak jim ale nevadí ani voda kolem 20°C
  26.8.2010 20:30Mik
  Ahojky všem. Rád bych se zeptal, zda-li někdo z vás dává želvičkám skořápky z vajíček. Na doporučení jsem to zkusil a želvička s tím potíže nemá. Naopak. Hodím ji tam kus skořápky a za chvíli je fuč. Mik.
  - - - - -
  kaatja - to nedělej. Zajdi si do zverimexu a kup si tam odkalovač. Oni už budou vědět. Na nasátí je na něm takový balónek, ten několikráte rukou zmáčkneš a voda začne odtékat. To obyčejné pořídíš cca za 90 Kč.Mik.
  - - - - -
  I když je fakt, že má Míša zbaští kde co. Hodím tam mouchu - je fuč, hodím tam žížalu - je fuč, kuřecí, játra, ryby to samé.:)
  27.8.2010 13:16jolik
  ahoj,chtěla bych se zeptat kolika let se dožívá SCRIPTA,jak bude velká a jestli musím mít regulovanou teplotu na 26-28 nebo jestli ji můžu dát do jezírka.
  28.8.2010 00:40M.
  jolik: Muzes ji dat do jezirka, ale to musí být minimálně 150 cm hluboké.
  28.8.2010 12:09Denir
  Mik: to buď rád, když ti tak papá :-D Skořápky jsou dobrá věc a výjdou levněji, než sepiová kost, dokonce napomáhají k obrušování zobáku.
  28.8.2010 13:07Mik
  Denir - JJ. Jsem rád, že není vybíravá. Zatím snědla vše, co jsem jí dal.:)
  29.8.2010 21:28Cathy
  Ahoj, nedávno se naší želvě udělali z boku na hlavě dvě bouličky, nikdy dřív je takhle velký neměla. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Máme strach aby nebyla nemocná.
  Miku, naše želvička sní taky všechno, skořápky z vajíček sme jí zatím nedávali, ale zkusím jestli jí budou chutnat :)
  30.8.2010 07:33Denir
  Cathy: pravděpodobně to bude abces, podívej se do nemocí. Radím navštívit veterinu, pokud tam je hnis, je třeba jej vyčistit.
  30.8.2010 10:28Salvie
  tak skořápky vyzkoušim taky ty mě nenapadli .-) a ještě se chci zeptat co máte na dně akvarka?? Já mám 300l a minulí rok jsem měla písek a pak takové větší kamínky smíchané s malými. Na jaře,když šli do jezírka tak sem to vyhodila páč to bylo pěkně špinávé a teďko přemýšlím co na dno- jestli zase to samí. či stačí jen písek nebo jen ty kamínky. nebo jestli neni něco jiného sčim ste třeba spokojený klidně a ráda se nechám inspirovat i obecně jak zařídit velké akvarko. Ikdyž je mi jasný, že stěma ničitelama to nemá moc cenu něco vymýšlet :-D Jo a eště klidně i rady na ostrov aby unesl želvu která váží 1,5kg- měla jsem ty pěnový, ale to se podní potápí. Tak jestli máte někdo něco tak klidně i fotky za ty budu moc ráda buď sem nebo na meila Paja.drmelova@seznam.cz . děkuju moooccc
  30.8.2010 19:35Cathy
  Denir: moc díky skusím tam s ní zítra skočit, co na to doktor. Ještě se chci zeptat, ty skořápky dáváte nadrcený a usušený?
  30.8.2010 20:31Adelinka
  Ahojky, googlím po netu a náhodou jsem narazila, že králíci.cz mají i odnož pro želvička, to je paráda. :)) Stalo se nám takové překvápko, dcerka dostala k narozeninám vodní želvu, je to nejspíš želva trojkýlná, ale jistá si nejsem. Každopádně nemá víc než dva roky, takže je ještě malá. Dostali jsme ji v přepravce, tak bych ráda věděla, jak velké akvarium ji mame sehnat? Krmíme ji zatim sušenym krmením pro želvy a zeleným. Jen se nějak nemůžu dopátrat toho, jaká dávka je vhodná a jak často.
  Ja vím, je to dáreček opravdu "úžasný", ale hned jsme se do ní zamilovali a chtěla bych ji teda dát tu nejlepši péči, když už u nás skončila - je to nechtěné zvířátko, koupili si ji sestřenky syn a když zjistil, že se s tím nedá mazlit a musí se o to starat, přestala ho bavit...
  Děkuji za info. :)) Adéla
  31.8.2010 17:14žovka
  mám doma vodní želvu ani červa si nedá kdo má náky problém napiš kika hanáková
  31.8.2010 19:47voriseka
  Ahoj prodávám želvárium d. 70 cm, v. 40 cm, š. 35 cm. Přidávám souš, krycí skla. Musela jsem pořídit větší. Kdo by měl zájem může napsat sem nebo na mail voriseka@seznam.cz
  31.8.2010 20:00Denir
  žovka: promiň ale nějak jsem tvůj dotaz nepochopila. Tvoje želvička nejí?
  - - - - -
  Adelinka: milá zachránkyně, pro tak velkou želvičku je sušené a zelené nedostačující. Doporučuji přečíst si sekci krmení, pokud nebude něco jasné, ráda vysvětlím. Co se týče akvária je lepší už investovat do většího, ty to želvičky rostou rychle, tak ať nemusíte kupovat několik akvárek po sobě. Doporučuji 1 metr, zkuste se podívat do našich inzertních nabídek nebo kokněte na bazoš, bazar, avízo...záleží odkud jste. Co se týče vybavení, hlavně se musí slunit a mít místo, kde vylézt. POkud nebude něco jasné, rádi poradíme.