od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Leden v roce 2012
 • Zobrazuji 35 zaznamu.
 • 3.1.2012 08:15Tewča :)
  Salvie- Děkujů za radu, no právě že mám málo vody :) Ale já se ve zverimexu optám :)
  Mardotka-Děkujů :P :)
  3.1.2012 13:26Anonym
  Dobrý den,
  prosím sháním rhacodactylus auriculatus mládě, zbarvení stripe bílé.
  Kdyby jste někdo o něčem věděl prosím ozvěte se na
  smakalova.m@email.cz
  Díky moc
  5.1.2012 10:03DanBlack
  @ Tewča :)
  Investici do filtru nepodceňuj, jako první jsem koupil nějakou čínu...výkon i kvalita filtrace dobrá, ale děsně vrčel. Z vlastní dobré zkušenosti doporučím ExoTerra F250 (cca 350Kč).
  Pro porovnání-do terárka s dospělou želvou a 80l vody/20cm hladina máme TetraTec EX700, kompletní vodu měníme tak jednou za 1/4 roku.
  9.1.2012 17:38Pospi
  Filtr je to nejdůležitější. Mám velký akvárko, hodně vody a dvě dospělé želvy. Krmím živými rybami, peletami různýc druhů i zeleninou. Z dospělých želv je hodně výkalů a po krmení se voda také zakaluje, i přesto se o vodu vůbec nemusím starat, jen jednou ročně jí vyměním a kompletné vyčistím nádrž a filtr. Díky vnějšímu filtru Fluval je voda křišťálová neustále, zákal po krmení do hodiny odstraní. Fluval dělá několik velikostí, je lepší to předimenzovat, neboť doporučené hodnoty jsou pro běžné akvaristy, kterým akvarijní rybky vodu čistí oproti želvám minimálně.
  - - - - -
  když mi bylo 12let tak jsem želvy měl taky, voda zapáchala, byl jsem z toho nešťastný a chov zrušil. Dnes mám z chovu jen radost a minimální starost. Kdo může, nepodceňujte kvalitu vody a kupte vnější filtr, pak budete mít klid....
  - - - - -
  ještě jedna věc, kdo krmí mimo nádrž...to je hrůza, představte si, že vás někdo někam vytáhne, tady se ve stresu z přesunu najez a šup zpátky. Při chovu by měli želvy mít pocit co největší svobody bez zásahu lidí, šahání na želvy atp. Nejdůležitější je přirozenost prostředí a to i v krmení, proto želvy krmím zásadně v nádrži a dvakrát týdně živé rybky z našich rybníků či řek, jen přes zimu kupuji zmražené malé rybky v globusu, pytel za 80Kč a jsou to celé drobné rybky, parádní záležitost.
  - - - - -
  kdyby někdo už nechtěl samce želvy nádherné nebo ozdobné v pohlavní zralosti tak napište na
  pospitrans@volny.cz
  mám dvě samice a rád bych parťáka...
  9.1.2012 20:45Trotl
  Pospiho vnější Fluwal můžu jedině doporučit. Do menších akvárií zase používám vnitřní Atman. Ono je celkem jedno co se koupí, důležité je aby to mělo komory s filtračním médiem a dimenzaci na větší akva než ve skutečnosti je cca o 30-50%.
  -----------------------------------------------
  U malých akvárií kde by filtr udělal želvám autodráhu je potřeba krmit s rozumem, nebo místo filtru používat paví oka. Mám 7 mládat v 75x35 mezi 4-6cm a výška vody je 5cm (k. leucostomum a k.cruentatum). Krmení Dajánou repti gran a Sera reptil, filety, játra, ryby. Jediný játra vodu zaserou, ostatní když se nepřekrmuje tak paví oka spacifikujou.
  - - - - -
  enek, dáš mi mejla?
  9.1.2012 21:49tutinek
  jak mam casto krmit želvi? diiik
  9.1.2012 21:59Martin00z
  http://www.ptaaci.estranky.cz/
  9.1.2012 22:25DanBlack
  Covece, nejak mi unika souvislost s vodnima zelvama... 8-)
  9.1.2012 22:43Trotl
  tuti:
  podle stáří a doby.
  Mládata každý den do věku půl roku, potom pomalu vynechávat.
  Dospělý 2-3x týdně, když jsou nejaktivnější, jinak klidně 1-2x týdně v měsících kdy nejsou tolik aktivní. Pokud tedy nemáš furt konstantní teplotu v akva/tera, to potom 1-3x týdně.

  Předejdeš tak nadváze a pokud krmíš výživnými věcmi, bude to spíš kuprospěchu. (výživný neznamená Gamarus, krevetky nebo sušený mořský ryby sladkovodním želvám)
  11.1.2012 14:31Salvie
  Tak želváci už jsou pryč, ale akvarium stále mám 300litrové, takže kdyby jste měl někdo zájem určitě napište a domluvíme se ;) Salvia.uuu@seznam.cz
  12.1.2012 17:46Kuba
  Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je možné, že se mi na želvě na krunýři udělaly zelené řasy. A pokud to možné je, tak jestli je mohu ,například jemným kartáčkem, sundat. Mám jí necelé dva týdny a včera jsem si toho všiml a někde jsem se dočetl, že to mohou být řasy, navíc to mam i na okraji ostrůvku pro slunění. Děkuji za odpověď :)
  12.1.2012 21:42Marek1
  Kuba: Možné to je a jemným kartáčem můžeš krunýř očistit, ale šetrně.
  14.1.2012 20:12puik
  Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli mi někdo neporadí, jak hezky zařídit želvám bydlení. Želvy už mají cca2 roky a doteď bydlely v nádrži 60l. Byla zaplněná vodou asi od 3/4. Teď jsem jim pořídila akvárko 300L a chtěla bych ho nějak krásně upravit ať se tam želvákům líbí, ale nemám tušení jak a co mi nesežerou a hlavně ať to není pak moc náročné na údržbu. Pokud by byl někdo tak hodný a poslal mi pro inspiraci nějaké fotečky případně jestli máte i zkušenosti s tím co dekoracemi, rostlinkami a připadaně dalšími obyvateli želvária, tak budu moooc ráda.
  ..................................
  Nevíte jestli můžu mít u želv ampularie? Nesežerou mi je želvy?
  puik@seznam.cz
  14.1.2012 20:20Salvie
  puik- se želvama zapomeň na hezky upravené akvarko... želvy všechno zničí, sežerou, rozhrabou.... :D fakt to snima nejde :O
  14.1.2012 20:58Puik
  :-( a co další spolubydlící? třeba ty ampulárky????
  Salvie: jsem se dívala do tvého albíčka a máš tam želváky venku v jezírku. Máš je tem přes celé léto i v noci???Máš nějak řešené filtrování vody nebo čistění? My máme taky jezírko, ale četla jsm, že bez filtru je pak pro ně voda toxická a nedovedu si představit jaký filtr jim tam strčit ať se takové množství vody pročistí.
  15.1.2012 17:18Markéta
  Puik - chce to hlavně dobrou filtraci. Ideální je podle mě externě filtorvat a případně i topit, zamezí se tak riziku, že želva zlikviduje techniku uvnitř akva, je to výkonější a vypadá to estetičtěji. Živé kytky většinou moc nepřežijí..
  15.1.2012 18:49Salvie
  Puik- želvy jsem měla venku od nějakýho května do září, října podle počasí... Jezírko musí být hlavně dobře oplocené! Máme i kočky a ty si na želvy netroufli navíc, když se jen kolem jezírka prošlo želvy naskákaly do vody, takže bych se oně nebála. Filtraci jsem v jezírku neměla žádnou, jen asi jednou týdně jsem do jezírka hodila hadici a nechala vodu tect a přetect, aby se trošku proměnila. Jinak nic skoro jinou udržbu jsem nedělala. V jezírku jsem měla i žáby, vodní šneky atd. želvy, ale stejně všechno postupně sežerou včetně ryb...želvy jsou z jezírka vždy krásné a spokojené, protože jsou blízko přírodě, sluníčku i stravu mají pestřejší- žížali a slimáci co napadaj do vody.... myslím, že je to pro ně opravdu báječné!! jen vždycky strašně vyrostli :D
  15.1.2012 21:38Puik
  Děkuji moc za rady. Už se těším na léto až ty naše potvůrky vytáhnu na sluníčko :-) Teď ještě dořešit jak jim vylepšit bydleníčko doma ...
  16.1.2012 10:11DanBlack
  Pro inspiraci... http://img.kralici.cz/zelvy/alba/08ce51773e5c10c80258.jpg Omrkni i další uživatelské alba. (odkaz dole pod diskuzí)
  Filtr máme externí a na dně drcený mramor (pozor-je docela kyselý, chce to hlídat PH), lepší je hrubý říční písek (nikoliv kopaný-říční má obroušené hrany, takové malé oblázky)
  Vodní rostlinky rychle končí rozžvýkané (asi jako štěně a papuče :-D ).
  19.1.2012 16:28Anonym
  Ahoj, mám dva samce vodní želvy. Jeden je ok a druhý má kůži mírně narůžovělou. Je aktivní jako dřív, ve vodě má přibližně stejnou barvu jako kdysi (růžová barva zmizí). Poslední měsíc jí méně (to přisuzuji ročnímu období). Přečetla jsem si ve starších příspěvcích, že by to mohla být zácpa. Jen mě trochu znepokojuje, že u zadní nohy, ale jen na souši když odpočívá (ve vodě ne), má jakoby vytahanou kůži, která mu "vysí" přes krunýř. Nevíte co by to mohlo být. Děkuji voriseka
  19.1.2012 23:13Marek1
  Anonym: Doporučuji heřmánkové koupele. Může se jednat o zácpu, to poznáš, snad víš, kolik a jak často tvoje želva vylučuje výkaly. Může se jednat i o nachlazení. Pokud to tvoje želva má už více než týden, běž na veterinu. Pokud je to míň než týden, zkoušej týden heřmánkové koupele v třiceti stupňové vodě. Pokud nezabere, ihned na veterinu. Narůžovělá kůže u želv je příznakem desítek nemocí. Nejčastější je zácpa a nachlazení. Pak taky zápal plic, plísně, různé neléčitelné nádory (v dutině hrudní, na plících) - to by ale želva nejedla, pak taky zadržená vejce (u samic). Hlavně to nepodceňuj.
  20.1.2012 10:44Anonym
  Děkuji za radu. Vyzkouším ty heřmánkové koupele a přitopím v akvárku. Snad to pomůže.
  20.1.2012 17:08DanBlack
  @ Marek1...
  To je výčet nemocí jak z veterinárního žurnálu. :-O
  Naše želva má teda růžový odstín vždycky když je řádně prohřátá (třeba když mi spí na břiše), po hupnutí do vody se jí zas barva srovná. A teď v zimě žere cca 1/3 toho co v létě.
  Ale pokud má želvy dvě a růžová je jen jedna bude něco špatně (pokud jde o samce můžeme vyloučit zadržené vejce :-D ), takže teplo-vitamíny-a pozorovat!
  20.1.2012 19:42kanavara
  Nechcete vytvořit obchod pro želvy
  - - - - -
  jak je třeba pro králíky
  20.1.2012 22:27Marek1
  DanBlack: Je to osobní zkušenost, bohužel. Jedna moje želva růžověla docela dlouho, na veterině jsme zkoušeli všechno možný. Byla dlouho nemocná, nakonec zemřela. Až po pitvě mi veterinář řekl, že měla vrozený nádor v dutině hrudní, který nebyl vidět ani na rentgenu. Další moje želva měla stejné příznaky a zemřela taky, měla vrozené problémy s plícemi.

  Jinak k tomu, že tvá želva je taky mírně narůžovělá, to je normální. Neobjevuje se to u každé želvy, ale někdy ano, a růžovosti přibývá s věkem. Takže i to je možná varianta růžovění želvy toho anonyma, co sem psal. Jenže stejné příznaky má i mnoho nemocí, takže nepodceňovat, dokud není pozdě.
  20.1.2012 22:40Voriseka
  Jeden (větší) je více růžový než druhý. Ale i menší má mírné zabarvení. Teplotu vody mají cca 24-25 stupňů. Větší jí o něco méně než jindy, malý normálně. Aktivní jsou oba, velký má chuť se s malým "pářit". Plave po celém akvárku. Nic neobvyklého na něm nepozoruji, jen ta barva. Dál budu zkoušet koupele, těmi snad nic nezkazím a vyměním jim vodu (kdyby v ní bylo něco špatného).
  - - - - -
  Omlouvám se za nesrovnalosti. Já jsem ten anonym. Ještě dodám že mám želvy nelsoni.
  21.1.2012 11:23Anonym
  mužu dat do želvria vodní rostlinku?
  23.1.2012 13:49Franta
  Aohj, chtěl bych se zeptat jestli existuje nějaká chemie do želvária proti zakalení vody. Díky za odpověď
  - - - - -
  nebo jestli je nějaký způsob jiný než chemie. díky
  23.1.2012 17:29Želvík Speedy
  Kvalitní filtr udělá hodně ;-)
  23.1.2012 18:19Franta
  Filtr mám uplně nový ani ne týden. Kvalitní by měl být také.
  24.1.2012 09:32DanBlack
  @ Franta
  Přirozené prostředí vodních želv je kalná voda, třeba se jim to líbí. :-)
  Jinak na zákal pomáhá příprvek proti řasám (nevím přesný název-hledej v zooshopech "přírodní přípravek proti řasám"), způsobuje vysrážení zákalu do vloček které už pak filtr pobere.
  - - - - -
  Potřebuju trochu statistiky...o kolik méně žerou vaše želvy v tomhle čase?
  Ta naše potvora placatá nechce žrát. Není to že by úplně odmítala, spíš je vybíravá-do kuřecího jen kousne, vepřové jen aby se neřeklo, garnátků sezobne pár, zelené rozcupuje,... :-/
  Zatím to přisuzuju ročnímu období, je čilá, společenská, semtam nějaký bobek z ní také vypadne. Přivezli jsme si jí loni touhle dobou, tak ještě nemám porovnání.
  24.1.2012 17:06kralicek
  danblack:naše žere v zimě tak půlku obvyklé dávky, překvapivě nejvíc granule, do masa se jí moc nechce
  25.1.2012 01:22Markéta
  Franta: proti zákalu pomáhá od Sery "Toxivec" nebo "Repti BioClear", každý má jiné spektrum užití, respektive funguje na něco jiného. Ono totiž záleží, z čeho ta voda je zakalená. Buď špatně jede filtr, nebo se může kalit od žrádla - je třeba pravidlně odstraňovat nesnědené zbytky, ale může to být také pH vody nebo hodně chloru.. Nicméně s chemií to nepřehánět ;)
  28.1.2012 22:59Iwi
  Ahojky lidičky, úspěšně máme již rok a půl doma želvouše, koupili jsme mu dvě malé akvarijní rybky, na spestření , želvák se ze začátku bál, pak po nich chnapal, a kdyz videl, že je proti nim pomalý tak to nejspíš vzdal, tak uvidíme jak to půjde... Má někdo nějakou pozitivní zkušenost soužití želvy a rybek?

  Díky Iwi
  29.1.2012 15:23Želvík Speedy
  Jám mám teď u želváka dvě ryby jsou asi o dva centimetry menší než želvák a žijou velice přátelský život ale hned když dostane nějaké menší tak ponich jde a většinou se nedožijí rána :-D