od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Duben v roce 2014
 • Zobrazuji 21 zaznamu.
 • 9.4.2014 20:35koikapor
  co mám dělat když už želva nechce kuřecí maso ?
  9.4.2014 20:38451úhoř154
  dám ti radu skus ji nalakat na mali kousek kur. masa a kdyz nebudr chtet tak ji dva dny maso nedavej a zmenci krm. davky a po 2-3 dnech se ji vrati chut ;-)
  10.4.2014 10:06DanBlack
  Zkus změnu - moučné červy, celé rybky (prodávají se přímo mražené, vypadá to jak sardinky), hovězí maso (vepřové jen trošku, je dost tučné), vařené vejce,...
  10.4.2014 12:52Kaprik19
  Mohu požádat o radu/pomoc - vodní želva mi odmítá skoro měsíc potravu, ale neni nijak apatická - právě naopak stále leze na ostruvek a zase zpět do vody (oproti dřívějšku kdy se dokázala celý den vyhřívat skoro není chvíli v klidu a to platí i o nočních hodinách), želvě je 25 let a nikdy neměla žádný zdravotní problém, děkuji moc za jakoukoliv radu, kde by mohl být problém
  10.4.2014 16:53DanBlack
  Je to želva nebo želvák? Ve stručnosti - leze na ní jaro... 8-)
  Nech jí proběhnout po bytě a pozoruj. Případně jí zkus prohmatat jestli nebude mít vajíčka. Posaď si jí na klín, nech jí ať natáhne zadní nohy a do mezery mezi nohama a krunýřem strč prsty - vajíčka jsou poznat hmatem jako tvrdé boule. (v galerii mám foto, mrkni)
  10.4.2014 17:55Kaprik19
  Moc děkuji za informace a za radu - obratem vyzkouším a budu moc rád když to s tím jarem bude pravda, ještě jednou moc dík
  12.4.2014 21:38Beranek
  Kdo máte zájem, tak jukněte na fotečky z pampeliškové hostiny. Želvičky si dali první pampelišky už 29.března. https://www.kralici.cz/zelvy/alba.asp?a=327
  13.4.2014 13:24Kikina
  Ahoj všichni,chtěla bych se zeptat kdo má skušenosti s vodními želvičkami :) Před včerejškem jsem si koupila vodní želvičku, a chtěla bych se zeptat kolik má mít tak vody ? Díky Kristýna :)
  13.4.2014 15:26DanBlack
  Vody má mít dost na plavání, ale né víc než je její délka. (tzn aby při stoupnutí na špičky vystrčila hlavu z vody)
  14.4.2014 16:58Kikina
  Jasně, díky DanBlack :)
  15.4.2014 01:16sabula
  ahoj chci si poridit zelvicku,ale nvm jestli vodni nebo suchozemskou,ktera je mene narocna na chov? Diky za odpovedi
  15.4.2014 09:48DanBlack
  Asi hlavní rozdíl - vodní želvy (Trachemys Scripta) se obejdou bez zimování, suchozemky zimování potřebují pro zdravý vývoj. Na zimování je třeba vhodné podmínky (teplota) které v paneláku těžko dosahneš.
  Jinak suchozemské želvy jsou výrazně dlouhověké (60-80let), vodní taky nejsou mazlík na pár roků, ale počítej spíš s 20lety.
  Finanční náročnost je srovnatelná - vodní želva samotná je za pár korun a terárko vyjde na pár tisícovek, u suchozemských to je obráceně. 8-)
  Prakticky všechny suchozemské želvy podléhají registraci CITES!!! (= pokud koupíš želvu bez certifikátu je za to docela solidní pokuta)
  15.4.2014 20:21Terka
  Zdravím, mám dotaz. Dostala se ke mně vodní želva a já si jí už nechala. Jenže jsem zjistila, že když je ve vodě, má na kůži nějaký průhledný sliz. Jedná se o nějaké onemocnění? A co se s tím dá dělat?
  16.4.2014 11:45Anonym
  Terka, nie, je to odlupujúca sa koža, ... je to v poriadku
  16.4.2014 22:52sabula
  danblack_ diky za odpoved terarko/akvarko mam doma 120cm /80 cm zelvicku bych chtela spis suchozemku,jen nevim kde ji poridit. Vsude maji jen vodni. Bydlim s partnerem v baracku,takze ve sklipku podminky k zazimovani ideal :) jak se pohybuje cca cena za suchozemky? Diky
  17.4.2014 10:48Beranek
  sabula - Ahoj. Nechceš se zaregistrovat? Za mě doporučuji stoprocentně suchozemskou želvičku. Není pravda, že se všechny suchozemky musí nechat zimovat. Želvy Geochelone (pardalis/pardálí, radiata/paprsčitá, carbonaria/uhlířská, elegans/hvězdnatá a sulcata/ostruhatá) se nezimují. Zimují se jen evropské želvy rodu Testudo - hermani, graeca, marginata, horsfieldi. Pročtete si druh želvičky, který vás zajímá : http://euzelva.cz/druhy-zelv
  Nevím o jakou želvičku přesně máte zájem, ale určitě koukněte ke mě do odkazů. Mám tam odkazy na plno dobrých chovatelů, kde si jistě vyberete :-)
  http://suchozemskezelvicky.wbs.cz/Odkazy.html
  28.4.2014 20:06Ann
  Ahoj, já jsem už o pořízení suchozemské želvičky také uvažovala, ale právě to zimování mě děsí - nejen, že by se mi po želvičce celou zimu stýskalo, ale také bych měla obrovský strach, že se neprobudí. Jenže ty želvičky, které tu Beranek uváděla jsou všechny hrozně velké :-/. Pochybuji, že bych dokázala zařídit tak velký výběh, aby želvě vyhovoval. Z informací, které jsem našla mi vychází, že želva paprsčitá je nejmenší ze suchozemských želv co nezimují, ale i ta je přeci obrovská :-(... Neexistuje nějaká menší nezimující želva? Popřípadě je zimování hodně problematické? Samozřejmě bych si vše důkladně prostudovala, ale je hodně časté, že se želvě přes zimu něco stane a že se třeba neprobudí?
  - - - - -
  A je pravda, že na každou suchozemskou želvičku musí mít majitel papíry, aby nebyl obviněn, že želvu propašoval z ciziny?
  28.4.2014 20:07terufka
  Ann: no já taky jem zatím ve fázi uvažování, a na stránkách http://euzelva.cz pan píše, že i tak se zimovat nemusí....teda je tam popsán příklad, kdy to ta želva fakt potřebuje, ale jinak, že se bez toho jakoby obejdou... Jenže sama se v tom nevyznám, taky mě to mate
  28.4.2014 23:57Beranek
  Ann - Nejmenší nezimující druh je želva hvězdnatá - geochelone elegans. Já má Donatelka, který má rok a půl a měří přes 8 cm. V tomto inzerátu paní prodává želváka 23 let starého, který má jen 15 cm. http://plazy-a-obojzivelniky.zooburza.eu/cz/zelvy/zelva-hvezdnata-geochelone-elegans-23-let-id2385/Takže toto je nejmenší nezimující želva, ale pořizovací náklady oproti uhlířkám, nebo pardálkám jsou vyšší. Prodává je chovatelka z Ostravy, od ní mám i já. Kdyby jsi chtěla kontakt na paní, tak se ozvy.
  - - - - -
  oprava : http://plazy-a-obojzivelniky.zooburza.eu/cz/zelvy/zelva-hvezdnata-geochelone-elegans-23-let-id2385/
  - - - - -
  Tuším, že paprsčitá musí mít cites A, ostruhatá taky cites a u hvězdnaté se v případě odchovu mláďat musí vést chovná kniha. Jinak uhlířky, ani pardálky cites nemají a ani se neregistrují.
  - - - - -
  Kupní smlouvu většinou dává každý solidní chovatel. Já mám smlouvy od všech.
  29.4.2014 18:20Ann
  Beranek, díky moc za informace :-). No, želvička je trošku drahá, ale to je asi normální, je to přece jen náročné zvířátko... Nevím jestli si někdy želvičku pořídím, tak myslím, že bych si pořídila spíš nějaké mládě... Nevím jak by to s tak dospělou želvou probíhalo, jestli by si na mě zvykla a tak...
  - - - - -
  No, skutečně nevím jak to nakonec vymyslím - jak tak koukám, tak tento druh želvy je celkem obtížný (alespoň na jednom webu kdosi psal, že je to nejspíš nejproblematičtější druh)...
  29.4.2014 20:30Beranek
  Ann - Nemáš zač :-) Zaregistruj se zde a v soukromých zprávách ti popíši podrobnosti.
  Jinak co se týká náročnosti, tak to nevím. Jediné, že dost trpí na dýchací cesty a v létě nesmí být ani venku na průvanu. Chovatelka od které mám Donatela jejich choulostivost moc neřeší. Dokonce jeden chovatel na jaře zapomněl schovat jednoho samce a přes noc měl venku ve výběhu 10 st.C a prý to přežil bez úhony.