od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Srpen v roce 2014
 • Zobrazuji 12 zaznamu.
 • 5.8.2014 20:57Martik
  Dobrý večer,prosím o radu. Dostala jsem želvu vylovenou z rybníka. Dala jsem jí do zahradního jezírka 1x2,5m ,ale ve vodě téměř není,stále vylézá ven a schovává se pod keříky a stromky. Nikde se nemohu dočíst proč.Nemůže být nemocná?Potravu přijímá v malém množství,nevím kolik by toho měla sníst při jednom krmení.Se želvou nemám zatím žádné zkušenosti. Neměla bych jí raději hodit zpátky do rybníka? Nerada bych jí nějak ublížila. Moc díky za odpověď.
  6.8.2014 09:58Beranek
  Martin - A nemůže se jednat o suchozemskou želvu? Nemáte fotku?
  6.8.2014 10:47Martik
  určitě je to vodní želva - je to želva nádherná
  6.8.2014 18:54DanBlack
  Naše želvy běžně spí na plošince i když jim nesvítí lampička a jsou navyklé na běhání po bytě, takže bych neměl strach pokud ve vodě tráví jen málo času. Spíš hádám, že se zatím bojí a v jezírku se nemá kam schovat, proto zalézá do křoví. S tím bude souviset i to proč zatím moc nežere. (jinak nepřekrmovat, nevejdou se pak do krunýře! :-D )
  6.8.2014 20:21Martik
  díky moc za radu.
  6.8.2014 21:25Fisulka
  Ahoj, chci se zeptat, všude se píše, že některé želvy potřebují UVB. Ale, vůbec v tomto nejsem znalec a tak se raději ptám, kolik má ale to UVB mít Watů pro želvu nádhernou?
  7.8.2014 17:27Marek s
  Martik: určite si ju nechajte, dosť si podľa mňa vytrpela, ja mám tiež z rybníka, samca, bol polomŕtvy keď som ho vytiahol ... pár mesiacov nevedel ani hýbať zadnými končatinami ... trvalo to vyše pol roka kým začal žrať sám ... tak a moja rada ako som to docielil je že som ho dal do akvárka a krmil som ho gamarusmy. Pretože vzhľadom na jeho vek a približne nejakých 5-6 rokov tam bol ( jeho stav ani po roku u mňa nie je boh vie aký ) som usúdil že mohol žiť v akváriu a gamarusy by mal poznať ( inú stravu odmietal ). A on proste začal žrať ... takže to tak skúste, akvárko bude možno pre ňu aj po rokoch známe a nahrajte fotky.
  8.8.2014 21:33Martik
  Marek s-zatim díky moc za radu, popravdě nemám se želvou vůbec žádné zkušenosti,tak doufám,že jí u mě nebude hůř než v tom rybníku,mám trochu obavy jak se stravou-opravdu téměř nežere, tak se zazimováním,nerada bych jí nějak ublížila
  8.8.2014 22:36Mapi
  Ahoj ahoj, potřebovala bych radu ohledně dvou věcí.
  Mám dvě dospělé vodní želvy, samičku a samce. Ještě před rokem spolu želvy v pohodě žily v akvárku (135l), dokud sameček nezačal napadat samičku. Došla jsem k názoru, že mají želvy málo životního prostoru, a že samička tak nemá možnost si někam zalézt a nebýt sexuálně obtěžována želvákem, co s ní žije v akvárku. Oddělila jsem je. Zkoušela jsem je čas od času k sobě pustit do stejného akvárka, ale výsledek byl stejný- útoky samce nepřestávaly. Vyřešila by se situace, kdyby se jim pořídilo jedno velké akvárko? Nebo je problém někde úplně jinde?

  Druhou věcí je, že samička je od těchto útoků plachá, lekavá, na každou pro ní nepříjemnou situaci reaguje syčením a naprostou nespoluprací. Nemůžu jí chytit, aniž by neotevírala pusu ve výhružném gestu, syčení je denodenní. Co s tím? Pravidelně obě želvy pouštím, ať už v domě nebo na zahradě, pohybuji se kolem nich, aby si samička zvykla, ale stále ne a ne. Poměrně dost mě tahle situace mrzí. Ani před útoky to s ní nebyla žádná sláva, byla hrozně splašená, ale teď je to pro mě docela extrém..
  10.8.2014 18:09Marek s
  Mapi: Ak máš dosť miesta skús si zaobstarať ešte jednu samičku aby sa jeho pozornosť rozšírila na viac samíc. Ja mám na jedného samca 2 dospelé samice, 2 mladé a niekoľko ešte nedospelých tak sa nekúšu. Príde mi že si žijú celkom harmonicky
  19.8.2014 22:38Rozkon
  Dobrý den,musejí mít všechny suchozemské želvy v terárium světlo?Chtěl bych chovat suchozemskou želvu v boxu bez světla
  20.8.2014 08:21Beranek
  Rozkon - Ano musí. Musí tam být žárovka UWB a pak normální, aby měla i teplo. Bez žárovek ti želva nebude prospívat.