od přezdívky:     pouze důležité
s obrázkem
s www odkazem
 obsahuje slova:
za poslední  týden měsíc půl rok rok všechny
Hledání v archivu diskuze 
Zpět na seznam měsíců 
 
 • Obsah diskuze pro měsíc Leden v roce 2015
 • Zobrazuji 13 zaznamu.
 • 2.1.2015 15:28efi09
  Ahoj, mám 2 samečky (testudo hermanni), jednomu je šest let a druhému čtyři roky. Žije s nimi ještě jedna samice, se kterou se nedávno začal pářit mladší z nich. Nejdřív spolu samci bojovali- strkali do sebe krunýři, kousali se do rukou, ale jednou jsem je viděla pářit se! Vždycky jsem si myslela, že ten či ta dole je samec, a teď tohle! Řekla jsem si, že je to samice, vlastně tomu toho dost napovídalo, má malý ocas, pářil/a se se samcem, je velký/á atd. Dnes jsem ale viděla, jak se Oskar (mladší) s Korynkou/Korálkem (starší samec/samice) pářili, ale Korálek/Korynka byl/a ten samec... Vím, že je to divné, ale není to hermafrodit???? Zase se mu/jí zpomalil růst, mladší samice je větší než on/ ona... Prosím, poraďte mi!
  2.1.2015 17:45Marek s
  hermafrodit určite nie, len hormony su hormony a aj samička môže robiť kopulačné pohyby, ale nie sa páriť úplne ...
  15.1.2015 18:20Žofka1
  Opravdu může suchozemská želva jíst uvařené vejce ?
  17.1.2015 01:44Marek s
  O tom nič neviem, ale myslím že nie ...
  17.1.2015 11:45Žofka1
  všude mi to říkají i tady to píšou https://www.kralici.cz/zelvy/pages.asp?f=krmeni
  pokud to bylo na mě -Marek s-
  20.1.2015 10:10DanBlack
  Jojo...a máš tam i poznámku, že maximálně 1-2* týdně.
  Takže kousek vajíčka nebo nějakou tu kobylku či cvrčka ano, ale jen jako doplněk.
  20.1.2015 17:19Marek s
  áno bolo to tebe :) tak potom v poriadku, suchozemskú nemám tak neviem ...
  27.1.2015 10:04Pavla87
  Ahoj zdravím všechny :-) a žádám o radu : Mám vodní želvu TSE zhruba 4roky stará, teď máme problém s očima, u veterináře jsme byli před 14cti dny, s tím že jedno oko bylo nateklé a nechtěla jej vůbec otevřít, veterinář říkal že je oko poraněné (zřejmě drápkem) dostali jsme oční framykoin a injekci. Po 14 dnech jsou již obě oči nateklé a červené a navíc začla dost hlasitě pískat (vůbec nežere, ale to mi přijde že je to tím že je zima a ona zimuje).... dnes jsem koupila heřmánek v některých diskuzích jsem četla že je dobré když jsou nemocné je koupat v heřmánku. Pokud máte někdo zkušenosti - prosím o rady. A pokud by byl potřeba veterinář tak prosím jestli víte o někom dobrém v Praze - byla jsem u pana Vopršálka a želvě teda vůbec nepomohl a to je prý nejlepší!
  28.1.2015 00:40Marek s
  no ono celkovo pichanie injekcií je nebezpečné ak ide o antibiotiká ... u takej korytnačky to tipujem na zápal možno pľúc ak píska, urýchlene to treba riešiť, začať harmančekovými kúpeľmi dva až trikrát denne, hlavne nech to je teplé, ale zas to neprehnať. Ak je akvárko odkryté, prikryť, okamžite, teplotu vody zvýšiť na 28 stupňov. Tieto problémy vznikajú z prievanu a postihne to korytnačku so slabou imunitou, čiže stravu treba tiež zmeniť ... čím je krmená ? Ak toto dodržíte, myslím že má šancu. Ja som dostal už pár korytnačiek z hrozného stavu..
  - - - - -
  inak ak nebude žrať, to nie je problém, nejaké dva týždne bez žrádla zvládne, ... potom treba krmiť masom, rybkami, červami, ... hlavne pestro ...
  http://trachemysky.webnode.sk/starostlivost/ tu som to kus popísal aj keď je to taká "o ničom" stránka ale možno pomôže... taktiež mi popíšte celé terárko ..
  28.1.2015 09:17Pavla87
  Dobrý den Marku, moc děkuji za odpověď! doktor antibiotika nepichnul řikal něco že je to na podporu imunity - jenže v mnoha diskuzích jsem četla že tyto injekce od něj jsou na nic (bohužel jsem si vše přečetla až po návštěvě veterináře - moje chyba, dal mi i injekci na doma ať jí to píchnu za 14 dní, já jí to ale nepíchla nevěřím tomu). Jinak akvarium má rozměry zruba 50x30, mam jej odkryte tak že zakryju, bohužel v akvariu nemam ohřev vody ale želva není na místě kde by byl průvan, přesunu jí tedy k topení, jinak krmím červy a rybami - nyní jak má zalepené ty oči tak o červy ani o ryby nemá zájem (jednu rybku už tam má přes týden), nyní většinu času tráví na kameni pod lampou. Včera jsme koupali v heřmánku, nechala jsem jí tam zhruba 20minut, budu s tím pokračovat, dále stále mažu oční framykoin již 14dní, ale změna žádná.... :-/ chci se zeptat zda mám více svítit? a nebo udržovat režim jako doposavaď? svítím zhruba 8-10h přes noc zhasnuto.
  28.1.2015 23:28Marek s
  Pavla, takže, framykoin vyhoď, nepomôže to ... pomôže v tomto prípade harmanček, aj miešaný s repíkom ... Framykoin plazom, no neviem neviem. Musíš trošku zainvestovať a kúpiť ohrev, je to dôležité, minimálne kým je chorá, stravu má dobrú, ešte pridať podiel zeleniny... to že je stále na kameni znamená že sa jej zle pláva, bude to asi zápal pľúc, to sú najčastejšie príznaky toho. Svietiť jej svieťťe, v harmančeku ju môžete nechať aj hodinu, nech je ponorená, stačí menšia nádoba, aby nebola veľká spotreba harmančeku, ja som kupoval čaj, čisto harmančekový a potom takú zmes byliniek ... http://terarka.net/terarka/1341 tu mám pár prípadov čo som "zachraňoval" ... Viem že teplo je základ, ak bude akvárko zakryté ( ja som používal aj jedálenskú foliu s pár dierkami ) a bude v §om ohrev, vyhreje aj vzduch nad vodou, čo bude dobre, pretože to teplo nebude unikať. Príčina zápalu pľúc je väčšinou chladnejší vzduch ako voda ...
  29.1.2015 11:45Pavla87
  Moc děkuji Marku, budu vše dodržovat, ozvu se jak to dopadlo, doufám že bude vše v pořádku! včera při večerním koupání už ani nesípala - doufám že je to dobré znamení...Nyní ještě aby se jí zahojila ty očíčka a začala mít zase chuť k jídlu. Děkuji za odkazy! brzy se ozvu jak pokračujem :-)
  29.1.2015 21:42Marek s
  Pavla jasné, dúfam že sa to podarí, držím palce a dajte samozrejme vedieť...